x-kom hosting

I5 6600K a Ryzen?

GoldenRC
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Jak wygląda sytuacja gdybym chciał aktualnie zmienić podstawkę na AM4 nie dokładając za dużo? Myślę że mógłbym wyciągnąć ok 1100/1200 za płytę i procesor, czy kupując w cenie powiedzmy do 1300zł jakiegoś nowego Ryzena z płytą zyskałbym na wydajności mając obecnie 4,6GHz po OC?

Od razu chciałbym zapytać o karty graficzne Vege. Warto na nie poczekać czy dużo to nie da i brać teraz RX 480 8GB lub R9 FURY od Nitro którego znalazłem na Neweggu za ok 1200 z vatem bądź też 1000 bez vatu?

 

Edytowane przez GoldenRC

Matematyk0
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o Ryzeny - trzeba poczekać na oficjalne testy wydajności, po wejściu procków na rynek - wtedy się dowiemy, czy w ogóle opłaca się w nie iść.

 

A Vega? Nie wiadomo dokładnie kiedy wyjdzie, jak będzie wydajna, ile będzie kosztować. Jeżeli pilnie potrzebujesz lepszej grafiki, wymień, jeżeli nie - pozostaje chyba tylko wizyta u wróżki, czy czekać, czy kupować na siłę teraz.

Xtreme35789
komentarz
komentarz

Nie ma sensu wymieniać tej i5, wystarczy ci na przynajmniej 3 lata jak nie więcej.

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Xtreme fortepian się kupuje na lata, a procesor zmienia jak wychodzi nowy , szybszy :)

Edytowane przez 539
Tyoteysz
komentarz
komentarz (edytowane)

W tej chwili już nie wystarczy na lata - wraz z nadejściem Ryzen'ów jest szansa na koniec zastoju w kwestii wydajności. Poza tym to nie jest Sandy Bridge :cfaniak:

Edytowane przez Tyoteysz
Matematyk0
komentarz
komentarz
23 godziny temu, 539 napisał:

Xtreme fortepian się kupuje na lata, a procesor zmienia jak wychodzi nowy , szybszy :)

 

23 godziny temu, Tyoteysz napisał:

W tej chwili już nie wystarczy na lata - wraz z nadejściem Ryzen'ów jest szansa na koniec zastoju w kwestii wydajności. Poza tym to nie jest Sandy Bridge :cfaniak:

 

Dopóki nie będzie ograniczać grafiki (albo nie będzie wymagany do konkretnych zastosowań profesjonalnych), wystarczy. Gry efektywnie wykorzystujące wiele wątków dopiero zaczynają się pojawiać (bo co z tego, że Simsy 4 działają na 50+ wątkach, skoro FX-y nie są w nich potworami wydajności :D), więc ten rok czy dwa powinien bez problemu dawać radę. Chyba że Ryzen ruszy całe środowisko game dev do lepszej optymalizacji swoich dzieł, bo 2017 rok i gra działająca równie dobrze na dwóch, jak na czterech czy ośmiu wątkach w procesorze to co najmniej kpina z graczy.

GoldenRC
komentarz
komentarz

No właśnie ja planuję zakończyć swój build na jakieś dobre 3/4lata. Planuję wrzucić RX 480 8GB bądź jakąś vegę, SSD 500GB zamiast hdd i właśnie myślę nad zmianą procka i nad sensem tego. Wiem, że Ryzena z serii 7 nie kupię bo po sprzedaży intela musiałbym dorzucić pewnie 2gie tyle. Tutaj pewnie wchodziłaby w gre tylko 5.

Frog1985
komentarz
komentarz (edytowane)

Ryzen będzie mocny na tle Intela co pokazują przeciekowe testy wersji 8/16, ale nim wejdą na rynek wersje 4/4 i 4/8 to lato będzie za oknem. Na razie nie ma sensu zmieniać tego i5-6600K.

 

Ja osobiście czekam na wersję 6/12 od Ryzena i wtedy pomyślę nad zmianami w moim PC. Ale to dopiero okolice kwietnia/maja.

Edytowane przez Frog1985

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.