x-kom hosting

[3000+ zł] Komputer do gier bez grafiki, HDD i SSD

Ronid
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam zamiar przed Wielkanocą kupić nowy komputer (bez paru części), który będzie w stanie udźwignąć nowe gry przez kilka najbliższych lat oraz z możliwością przyzwoitego OC. Komputer będzie kupowany za granicą, ale ceny w zasadzie nie różnią się od polskich. Zestaw oczywiście bez systemu.

 

Komponenty, które mam i nie będę zmieniał:

 

Grafika: ASUS Strix GTX970-DC2OC-4GD5 Nvidia GeForce GTX 970

Dysk SSD: Crucial MX200 500GB

Dysk HDD: Seagate 1 TB SATA III

 

Propozycja zestawu:

 

Procesor: Intel I7 7700K Quad-Core albo Intel I5 7600K - różnica cenowa to około 120 Euro, więc proszę o radę czy warto inwestować w I7 czy lepiej zostać przy I5 (jak już wspomniałem, chodzi o wydajność w grach).

 

Płyta główna: Asrock Fatal1ty Z270 Gaming K4 Motherboard

 

Zasilacz: Corsair CP-9020101-EU CXM Serie CX450M ATX/EPS Teil-Modular 80 Plus Bronze 450W

 

Chłodzenie: be quiet! Dark Rock 3

 

RAM: Corsair CMK16GX4M2B3000C15 Vengeance LPX 16GB (2x8GB) (DDR4 3000Mhz CL15 XMP)

 

Obudowa: nie mam pojęcia. W tym kraju SilentiumPC nie sprzedaje obudów więc prosiłbym o zasugerowanie jakiejś innej firmy. Na oku mam: Thermaltake Versa U21 Midi-Tower ale to chłodzenie się w niej zdecydowanie nie zmieści (wysokość chłodzenia w tej obudowie może być maksymalnie do 155 mm).

Edytowane przez Ronid
Zestaw oczywiście bez systemu.

Ronid
komentarz
komentarz

Pomoże ktoś? Serio, chociaż dajcie znać, czy części wypisane wyżej chociaż się nadają.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
17 godzin temu, Ronid napisał:

czy warto inwestować w I7 czy lepiej zostać przy I5 (jak już wspomniałem, chodzi o wydajność w grach).

Nope, pod same gry i5 po OC będzie aż świat.

 

Podaj link do sklepu z którego to będziesz zamawiał to coś znajdziemy fajnego z obudów, oczywiście do ilu ona ma być.

 

Z chłodzeniem również można zejść do Macho BW Rev. B / SBM 120.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
1 minutę temu, UnnamedPlayer napisał:

Nope, pod same gry i5 po OC będzie aż świat.

 

Podaj link do sklepu z którego to będziesz zamawiał to coś znajdziemy fajnego z obudów, oczywiście do ilu ona ma być.

 

Z chłodzeniem również można zejść do Macho BW Rev. B / SBM 120.

Dzięki za odpowiedź! Będę w takim razie zamawiał i5. Rozumiem, że prócz innego chłodzenia reszta jest w porządku?

 

A części będę zamawiał na Amazon.de. Tutaj link do sekcji z obudowami:

https://www.amazon.de/s/ref=lp_4369009031_nr_p_72_0?fst=as%3Aoff&rh=n%3A340843031%2Cn%3A!428379031%2Cn%3A!428380031%2Cn%3A193537031%2Cn%3A4368989031%2Cn%3A4369009031%2Cp_72%3A419117031&bbn=4369009031&ie=UTF8&qid=1487860116&rnid=419116031&language=pl_PL

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Płyta ok, aczkolwiek zobaczę jak tam cenowo inne wyglądają, być może znajdzie się coś lepszego w tej cenie.

RAM tez ok.

 

Ile na obudowę, okno/cover na PSU ?, potrzebna zatoka na napęd optyczny ?

Ronid
komentarz
komentarz
5 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Płyta ok, aczkolwiek zobaczę jak tam cenowo inne wyglądają, być może znajdzie się coś lepszego w tej cenie.

RAM tez ok.

 

Ile na obudowę, okno/cover na PSU ?, potrzebna zatoka na napęd optyczny ?

Raczej wolałbym bez okna. Ale dobrze by było przynajmniej jedno gniazdo USB 3.0 z przodu.

 

Jeśli przez cover na PSU masz na myśli tzw. piwnicę to nie mam pewności jaka jest tego funkcja - jeśli poprawia to wydajność chłodzenia to dobrze byłoby z, ale jeśli chodzi tylko o porządek w kablach to nie zależy mi na tym.

 

Powiedzmy, że około 80 Euro, do 100 jeśli naprawdę będzie się opłacać (filtry przeciw kurzowe, dwa lub więcej wiatraków etc.).

 

Aha, czy ten model chłodzenia na CPU też jest w porządku - Thermalright HR-02 Macho REV A BW?

https://www.amazon.de/THERMALRIGHT-HR-02-Macho-BW-Kuehler/dp/B008YTUN38/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1487861999&sr=8-1-fkmr0&keywords=Macho+BW+Rev.+B+%2F+SBM+120

 

Nie mają Macho BW Rev. B / SBM 120.

Ronid
komentarz
komentarz
10 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Jest https://www.amazon.de/Multiple-Heatpipe-Kühler-2011-3-Lüfter/dp/B00PKJ21LW/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1487863536&sr=8-1&keywords=thermalright

 

Większość skrzynek masz teraz panel usb na topie, masz utrudniony dostęp z góry, czy ma to stać w nietypowym miejscu ?

Super, dzięki za znalezienie!

Będzie stał pod biurkiem ale to nie jest jakiś specjalnie duży problem bo między spodem blatu a obudową którą mam teraz (SilentiumPC Brutus 410 Pure Black) jest jakieś 10 cm. Więc jak coś to usb na górze nie będzie problemem.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Patrz na Fractal Define S / C, Phanteks Enthoo Pro M /  Enthoo Pro.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz (edytowane)
27 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Patrz na Fractal Define S / C, Phanteks Enthoo Pro M /  Enthoo Pro.

Fractal Define odpada bo nie ma miejsca na napęd ale znalazłem Phanteks Enthoo Pro M w fajnej cenie, tylko nie na Amazonie.

Aha, a czy znalazłeś może jeszcze jakąś lepszą płytę główną?

Edytowane przez Ronid
Płyta główna
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nic nie ma lepszego z MOBO, ten Asrock Z270 K4 to najlepszy wybór, mocna sekcja i bdb wyposażenie.

Zerknij jeszcze na wyciszonego Fractala R4.

 

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz (edytowane)
17 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Nic nie ma lepszego z MOBO, ten Asrock Z270 K4 to najlepszy wybór, mocna sekcja i bdb wyposażenie.

Zerknij jeszcze na wyciszonego Fractala R4.

 

Dzięki!

Fractal R4 wygląda bardzo interesująco, ale zdaje się, że nie ma "piwnicy" czy to ma jakieś znaczenie? Teraz zastanawiam się między Fractal R4 (91 Euro) a Phanteks Enthoo Pro (99 Euro).

Edytowane przez Ronid
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Wykonanie, grubość blach i jakość wentyli na + dla R4. Piwnica nie jest tu obowiązkowa, masz zasilacz z częściowo modularnym okablowaniem  i sporo miejsca za tacką płyty by to wszystko poukładać.

Przekonałbym się do okna i brał Enthoo Pro M w wersji z hartowanym szkłem Tempered Glass, tutaj jest co pokazać + LEDy na MOBO ;).

 

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, tylko Enthoo Pro M ma tylko jeden wiatrak, a R4 i Phanteks Enthoo Pro zwykła mają dwa.

Edytowane przez UnnamedPlayer
Nie cytuj całych postów pod postem
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W Enthoo Pro M TG masz dwa 140mm wentyle, jeden z przodu, drugi z tyłu.

  • Dobra wypowiedź 1
Ronid
komentarz
komentarz
2 minuty temu, UnnamedPlayer napisał:

W Enthoo Pro M TG masz dwa 140mm wentyle, jeden z przodu, drugi z tyłu.

No tak, ja patrzyłem acrylic, które ma tylko jedno. Ok, w takim razie najpewniej wezmę tą obudowę. Dziękuję Ci bardzo za pomoc i cierpliwość w tłumaczeniu mi tego wszystkiego!

Ronid
komentarz
komentarz
Dnia 24.02.2017 o 19:21, UnnamedPlayer napisał:

W Enthoo Pro M TG masz dwa 140mm wentyle, jeden z przodu, drugi z tyłu.

Sorry, miałem właśnie zamówić PC i wpadła mi w oko promocja Cashback na płyty MSI. Bardzo bym Cię prosił żebyś zerknął czy może opłaca się któraś bardziej (mając oczywiście na uwadze OC procesora!) niż ten ASrock nawet za dopłatą tak do około 10 Euro:

http://www.mindfactory.de/Highlights/ASUS_MB_Gaming_Weeks/Badge/badge_asus_mb_gaming_weeks

 

A ten ASrock jest tutaj i kosztuje 142,85:

http://www.mindfactory.de/product_info.php/ASRock-Fatal1ty-Z270-Gaming-K4-Intel-Z270-So-1151-Dual-Channel-DDR-ATX-R_1136405.html

Ronid
komentarz
komentarz
Dnia 24.02.2017 o 19:21, UnnamedPlayer napisał:

W Enthoo Pro M TG masz dwa 140mm wentyle, jeden z przodu, drugi z tyłu.

W końcu kupiłem MSI Z270 Gaming Pro Carbon, która też miała cashback. Zobaczymy jak się będzie sprawować. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Z miejsca daj sobie XMP on i bierz się za OC ;)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.