x-kom hosting

Komputer do Ghost Recon Wildlands

essu1993
utworzono
utworzono

Panowie mam pytanie. Ile trzeba wydać minimum. Wiem że można i wydać setki tysięcy ale mi chodzi o minium cenowe takiego "składaka"  by pograć na wysokich w grę Ghost Recon Wildlands. Można go dopasować do monitora 23" LG Flatron M237WDP-PC z tunerem TV ale w najbliższym czasie równiez zmienię więc komputer może mieć zapas na większą rozdziałkę :) Na pewno bym chciał by znalazła się w nim karta Radeon 480 8gb a co z resztą?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od budżetu.

 

Za 3200zł masz zestaw z i5 7400 + RX 80 8GB, z dopłatą 200zł idziesz już w konfig z możliwością OC CPU na szynie BCLk z i5 6402P, tutaj po takim OC nawet przy gorszych wiatrach do 4,0/4,1GHz masz wyższą wydajność niż wszystkie ctockowe i5 Kaby Lake.

Dorzucenie dysku SSD kolejne 400zł chyba, że na start wystarczy CI ~240GB wtedy wyjdzie to ~150zł więcej. 

essu1993
komentarz
komentarz

Zapomniałem dodać iż posiadam dwa dyski HDD na złącze SATA 1TB i 500GB więc SSD wystarczy mało pojemnościowy aby tylko system na nim wgrać :) Jeżeli chodzi o podkręcanie to nie trzeba ponieważ na dzień dzisiejszy nie umiem tego robić i nie zanosi się żebym kiedy kolwiek sam się za to zabrał :) Części wszystkie nowe. Budżet to chciałbym się zamknąć w 3000 tysiącach jeżeli da radę :)

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

 

1 x Intel Core i5-7400 /3.0GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x Gigabyte Radeon RX 480 Gaming G1 8GB DDR5 256bit (1290/8000)1 x SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black)1 x XFX Core TS 450W 120mm Bronze1 x MSI H110M PRO-D /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Red1 x Transcend SSD370 128GB SATA3 (550/170MB/s) MLC

3044zł

 

SSD 128GB pod os i kilak gierek na kościach MLC, budżetowe MOBO na H110 już z zaktualizowanym biosem pod Kabye Lake, 8GB pamięci w jednej kości co byś mógł sobie dorzucić drugą z czasem jak zajdzie takowa potrzeba. Obudowa wyposażona w cover na PSU i dwa 120mm wentyle w komplecie. do tego Zasilacz z zapasem mocy i 5 letnią gwarancją producenta.

Złożenie zestawu jest za darmo.

essu1993
komentarz
komentarz

A czy jest sens dołożyć 50 zł i kupić zasilacz o większej mocy? Mam przykre doświadczenia ze spalonym zasilaczem a kiedyś gdy zajdzie potrzeba upgrade kompa to już zasilacz bym miał załatwiony :) 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jak dokładać to do czegoś stabilniejszego, tutaj mocy będzie jeszcze zapas.

CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny  przetwornica DC-DC, a więc lepsza regulacja napięć niż w XFX 450 no i moc na linii +12V większa o dobre 40W. Poza tym masz już modularne okablowanie.

essu1993
komentarz
komentarz

W moim komputerze który posiadam teraz mam zasilacz  Corsair VS650 650W czy on jest słaby? Bo póki co spisuje sie bez zarzutów :) Oczywiście sprzedaje cały komputer ale zasilacz jest sprawdzony dlatego pytam czy wybór tego samego do nowego kompa to zły wybór?:)

3 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

Jak dokładać to do czegoś stabilniejszego, tutaj mocy będzie jeszcze zapas.

CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny  przetwornica DC-DC, a więc lepsza regulacja napięć niż w XFX 450 no i moc na linii +12V większa o dobre 40W. Poza tym masz już modularne okablowanie.

 

Youki
komentarz
komentarz

Tutaj nie ma potrzeby kupować zasilacz o większej mocy jak CX 450M już wystarcza z dużym zapasem.

rafalluz
komentarz
komentarz

Poza tym VS650 może mieć problemy z trzymaniem napięć przy dużych mocach, więc efektywnie moc realna będzie podobna.

essu1993
komentarz
komentarz

A jeszcze taakie pytanie @Youki czy do tego zestawu bez problemu podłącze dwa monitory? Jeden hdmi a drugi przez DVI?? :)

bemol911
komentarz
komentarz

Tak ale oba monitory muszą mieć złącza cyfrowe. 

essu1993
komentarz
komentarz

Złącza cyfrowe? DVI to nie jest złącze cyfrowe?

bemol911
komentarz
komentarz
2 minuty temu, essu1993 napisał:

DVI to nie jest złącze cyfrowe?

 

DVI występuję w postaci cyfrowej, cyfrowo/analogowej i analogowej. Napisałem o złączu cyfrowym bo nie byłem pewien czy chodzi o złącze DVI w monitorze czy o jakąś przejściówkę VGA-DVI.

essu1993
komentarz
komentarz
Dnia 23.02.2017 o 23:47, bemol911 napisał:

 

DVI występuję w postaci cyfrowej, cyfrowo/analogowej i analogowej. Napisałem o złączu cyfrowym bo nie byłem pewien czy chodzi o złącze DVI w monitorze czy o jakąś przejściówkę VGA-DVI.

23" LG Flatron M237WDP-PC z tunerem TV  i http://pclab.pl/news26670.html  ASUS MB19SE co musze zrobic by podlaczyc te dwa monitory pod kartę Radeon r9 270x?? Czy da jakoś radę?:)

bemol911
komentarz
komentarz

Tego LG podłączysz przez HDMI a Asusa za pomocą przejściówki DVI-I -> VGA.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Kabel HDMI i konwerter Displayport na VGA.

bemol911
komentarz
komentarz
12 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Kabel HDMI i konwerter Displayport na VGA.

 

Przecież ten R9 ma DVI-I, wystarczy zwykła przejściówka. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki R9 ?

bemol911
komentarz
komentarz
Cytuj

co musze zrobic by podlaczyc te dwa monitory pod kartę Radeon r9 270x?? Czy da jakoś radę?:)

 

essu1993
komentarz
komentarz (edytowane)

@bemol911 Jesteś w stanie powiedzieć jak zrobić by na głównym monitorzy czyli LG można było grać a na drugim w tym samym czasie zeby nie wykrywalo gry tylko np youtube? :) Pytanie już nie aktualne ale mam inne a mianowicie dlaczego system ustawia mi LG na 59ghz a asusa na 60ghz pomimo iż jest dużo starszy?

Edytowane przez essu1993
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.