x-kom hosting

[~500zł] Monitor do gier i nie tylko

Lukasek123
utworzono
utworzono

Witam! Poszukuję w miarę dobrego monitora w miarę rozsądnej cenie ok. 500zł (+-100zł). Monitor głównie do gier i programów graficznych i wideo. Nie potrzebuje profesjonalnych rozwiązań za kilka tysięcy, bo amatorsko zajmuję się grafikami i tworzeniem wideo. Wymaganiem jest rozdzielczość FullHD (1920/1080) i HDMI. Mam kartę grafiki MSI GAMING R9 270.

 

Obecnie posiadam leciwy monitor w którym najbardziej przeszkadza mi ekran w proporcji 4/3. Nie wiem czemu ale drażni mnie czarne pole, które pojawia się w niektórych grach przystosowanych tylko pod 16/9.

 

Monitory, które przeglądałem i wydają mi się ok:

  • Monitor LG 24MP48HQ LED ~550zł
  • Monitor LG 23MP48HQ LED ~580zł (nie wiem czemu mniejszy jest droższy, chyba przez kabel hdmi w zestawie)
  • Monitor AOC I2369VM LED ~580zł

Youki
komentarz
komentarz

O ile nie przeszkadza Ci wysoka, minimalna wartość luminancji to AOC będzie OK. 

Lukasek123
komentarz
komentarz

Właśnie nie wiem zbytnio czy może mi to przeszkadzać. Wprawdzie sporo czasu spędzam przed monitorem i coś mało męczącego wzrok by się przydało. W okolicy nie ma w żadnym sklepie wymienionych przeze mnie modeli, żeby móc sobie porównać jak się prezentują na żywo.

Youki
komentarz
komentarz

A jakie masz oświetlenie w pokoju?

Lukasek123
komentarz
komentarz

Jakieś zwykłe żarówki energooszczędne ciepłego koloru ;)

Youki
komentarz
komentarz

Za 650 zł można dostać AOC i2481fhx z 24 calową matrycą, innym panelem gdzie można już wyraźnie niżej zejść z luminancją.

Kwestia czy będziesz w stanie dorzucić.

Jeśli nie to bierz LG 24MP48 za te 539 zł

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.