x-kom hosting

Podłączenie starego monitora VGA do nowej karty graficznej

lukos124
utworzono
utworzono

Witam. Jakiś czas temu wyciągnąłem ze strychu mój stary monitor który ma złącze VGA. Chciałbym go podpiąć do komputera aby robi jako dodatkowy monitor.
Sytuacja wygląda tak:
Główny monitor- złącza HDMI, DVI-D
Stary dodatkowy monitor- VGA(D-sub)
Karta graficzna- złącza HDMI, Displayport, 2 x DVI-D
Mój głowny monitor jest aktualnie podłączony HDMI-HDMI

Teraz pozostaje pytanie, jak to ze sobą pogodzić? Niestety przejściówka z VGA na DVI-D nie istnieje lub nie mogę jej nigdzie znaleźć. Jedyne na co trafiam to VGA->DVI-I ale moja karta nie ma takiego złącza. 
Z tego co wyczytałem to mam dwie opcje:
1)Kupić kabel DVI-D-DVI-D i podłączyć nim główny monitor. Następnie kupić konwerter VGA-HDMI i podłączyć nim dodatkowy monitor. Całość wyniosłaby mnie jakieś 150zł(kabel ~50zł konwerter ~100zł
2)Gdzieś wyczytałem że da się podłączyć jeden monitor do karty graficznej a drugi do zintegrowanej. Nie wiem czy to działa i nie wiem jak to działa. Wiem jedynie że rozwiązywałoby to mój problem bo moje mobo ma wejście VGA.
Moje mobo: Asus Z170 Pro Gaming ze zintegrowaną kartą graficzną HD 530

Macie jeszcze jakieś pomysły? Ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat drugiego sposobu?

Youki
komentarz
komentarz

Musisz szukać aktywnego adaptera HDMI-VGA i tyle. Działanie tego typu sprzętu to kwestia losowa.

lukos124
komentarz
komentarz (edytowane)
1 godzinę temu, bemol911 napisał:

Właśnie teraz wpadłem na to na allegro. Nada się coś takiego? I czy to w ogóle ruszy? 
Tak jak już mówiłem, drugi monitor będzie dodatkowy, jakiś tam odpalony chrome podczas grania i nic więcej, także opóźnienie czy jakość obrazu nie ma dla mnie znaczenia.
Chodzi głównie o to, czy to w ogól zadziała.

Edytowane przez lukos124
bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, lukos124 napisał:

Chodzi głównie o to, czy to w ogól zadziała.

 

Powinno działać. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.