x-kom hosting

Wycena :)

Proczubek
utworzono
utworzono

Siemaneczko chciałbym prosić o wycenę zestawu jaki posiadam

 

Cpu  : Amd A8 6600k 

Gpu  : Asus Nvidia GTX960 Strix 2GB

PSU  : Thermaltake Smart Se modular 530w

Ram : Corsair Vengeance Pro Series (Blue) 2x8 GB 1600Mhz 

Dysk :  (HDD) Toshiba P300 500 GB

Obudowa : Nzxt Manta Biała z oknem 

Monitor : Samsung s22D390Q

Myszka : Roccat Kiro 

 

Ram , dysk i myszka są na gwarancji.

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Bez monitora ok 1200-1300 zł

Proczubek
komentarz
komentarz

hmm  źle nie jest hehe dzięki za wycenę :)

zapomniałem dodać mobo : asRock a68M

Youki
komentarz
komentarz

1400 zł max

Proczubek
komentarz
komentarz

kk dzięki :)

Proczubek
komentarz
komentarz

Sorry że tak mieszam ale pytanie jeszcze jedno czy opłaca mi się modernizować ten zestaw w sensie chodzi mi o wygląd a przede wszystkim cisze , generalnie grafika jest za słaba jak dla mnie zastanawiam się nad  980 plus jakiś inny zasilacz modularny z kablami od bitfenixa , do tego jakieś chłodzenia na procka  Chłodzenie wodne Raijintek Triton  jeżeli macie chwile mi doradzić zaproponować coś :P

Youki
komentarz
komentarz

Zależy od budżetu, ale tu do gier jeśli ten PC służy to trzeba najpierw wymienić CPU z MOBO, bo obecny w pełnie nie wykorzystuję GTX 960 a co dopiero samą GPU zmieniać.

 

Proczubek
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak podejrzewałem czytałem właśnie, o tym ze żeby w pełni wykorzystać kartę, trzeba mieć dobrego procka , budżetu generalnie mam 500 funtów jak na razie  i właśnie jakie mobo i CPU żeby dawało rade z 980 ogólnie mam zamiar kupić używaną 980 z 2 letnia gwarancją za 230 funtów nie wiem czy się opłaca ale tu w Anglii ciężko znaleźć nówkę. A co do blaszaka to zależy mi na w miarę ciszy i wyglądzie w sensie kable bitfenixa :)

Sorry ze pisze w rożnych tematach żeby nie robić śmietnika na forum będę pisał w tym temacie jeżeli to nie przeszkoda. 

Edytowane przez Proczubek
Youki
komentarz
komentarz

230 funtów to drogo na tle nowego GTX 1060 6 GB 

Proczubek
komentarz
komentarz

Teoretycznie tak ale z wydajnością jak patrzyłem benchmarki są podobne , a co z Rx480 8gb  ? 

Youki
komentarz
komentarz

1060 jest na podobnym poziome, ale pobiera mniej energii i ma więcej vRAM. Przy tej cenie kupno używanego 980 nie ma sensu.

Proczubek
komentarz
komentarz

ok dzięki jeszcze jakie mobo i cpu plus chłodzenie  chodzi o itx , generalnie da rade przerobić tą obudowę żeby zmieściło się mAtx ale nie mam czasu na zabawę hehe.

Youki
komentarz
komentarz

Umiesz podkręcać procesor?

Tak czy inaczej raczej trzeba iść w stronę I5 7400 + płyta na mITX oraz kostki 8 GB DDR4

Proczubek
komentarz
komentarz

Nigdy nie podkręcałem bo nie miałem lepszego chłodzenia niż boxowe co prawda dużo czytałem o tym i myślę że dał bym rade ;) hmm a ta i3 6100 też ciekawa.

 

co do Ramu to tylko i wyłącznie 

Avexir RAIDEN Blue, DDR4, 2x4GB, 2800MHz, dla czego ze względu estetycznych itp nic dodać nic ująć :D

 

a płytka Asus Strix z270l

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Proczubek napisał:

co do Ramu to tylko i wyłącznie 

Avexir RAIDEN Blue, DDR4, 2x4GB, 2800MHz, dla czego ze względu estetycznych itp nic dodać nic ująć :D

 

a płytka Asus Strix z270l

 

Może i ładne (kwestia gustu) ale nieopłacalne. 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.