x-kom hosting

Uszkodzona karta graficzna lub zasilacz.

darklimak
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Wczoraj kolega dał mi do testów kartę graficzną gtx 660 która u niego nie działała

Sam posiadam jedynie zintegrowaną bo planuję kupić gtx 1060.

Po podłączeniu wszystkiego jak należy karta weszła na wysokie obroty i poczułem smród z komputera.

Po wyłączeniu i ponownej próbie komputer wstał karta normalne obroty i komunikat please power down and connect the pcie power cables for this graphics card

oczywiście wszystko podłączone sprawdzałem na każdej lini a mam 4 złącza zasilacz tagan 880W.

Teraz pytanie czy mógł uszkodzić się zasilacz tzn zasilanie pcie czy karta graficzna?

Co o tym sądzicie nie chciał bym pchać teraz nowego gtx 1060 nie upewniając się czy z zasilaczem wszystko ok.

Obecnie wszystko działa tak jak przedtem gdy nie miałem karty graficznej.

Edytowane przez darklimak

Youki
komentarz
komentarz

Co to konkretnie za model tego Tagana?

Płyt główna ma jedno czy dwa złącze PCI-E?

Miernik posiadasz?

darklimak
komentarz
komentarz

Model zasilacza: TG880-U33II

Płyta to Asrock Z87 Pro 4 dwa złącza na croosfire na drugim ten sam objaw.

Miernika nie mam czy jezeli zakupię i zmierzę linie bez obciążenia to wynik będzie wiarygodny?

Youki
komentarz
komentarz

A masz możliwość pożyczyć od kogoś inny zasilacz?

darklimak
komentarz
komentarz

Niestety nie mam możliwości poza tym i tak nie ryzykował bym podpinaniem go do tej karty.

Nie pozostaje nic innego jak zmierzyć linie pci-e jezeli są sprawne to pewnie karta się zjarała choć ani ona jak i w zasilaczu nie widac żadnych śladów przepaleń uszkodzeń.

Youki
komentarz
komentarz

No to sprawdź i pisz jakie wyniki. ;)

darklimak
komentarz
komentarz

Sprawdziłem zasilacz miernikiem na każdej z 4 lini bez obciążenia stabilne napięcia 12.15 V.

To chyba dobrze?

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.