x-kom hosting

Dźwięk przestrzenny

Albi07
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam od pewnego czasu problem. Kiedyś znajoma osoba składała mi komputer, ale nie było wtedy w planach żeby obsługiwał dźwięk 5.1 albo 7.1. Dostałem głośniki 5.1, ale niestety nie mogę z nich w pełni korzystać, bo dźwięk co prawda jest, ale nie ma tego efektu przestrzennego. To samo mam ze słuchawkami. Mam słuchawki Tracer Hydra 7.1. Wiem, że to całe 7.1 nie jest wcale takim super 7.1, że to tylko imitacja, ale słuchałem u innej osoby i wiem, że słychać wyraźną różnicę. Szczególnie, że lubie grać w fps'y multiplayer, więc jest to dla mnie dość ważne aby móc lepiej słyszeć skąd dochodzi dźwięk.

Moje pytania:

Jaką kartę dźwiękową najlepiej dokupić i żeby pasowała do mojego komputera (tak, żeby obsługiwała 7.1 i 5.1 w razie zmiany sprzętu w przyszłości)?

Czy jest jakiś program, który podgłaśnia ciche tony? Wiem, że niektórzy mają to jako Wyrównanie głośności (Właściwości:Głośniki/Rozszerzenia). Ja tam mam jedynie opcję Dolby, którą mam wyłączoną. Nie wiem jak to usunąć.

Uprzejmie proszę o pomoc lub jakąś radę. Pozdrawiam.

 

Płyta główna: GA-990XA-UD3

 

Edytowane przez Albi07

szagus
komentarz
komentarz

Jakie głośniki?

 

Słuchawki nie są przypadkiem na USB? Jeżeli tak to karta dźwiękowa nie ma nic do rzeczy.

Albi07
komentarz
komentarz
2 godziny temu, szagus napisał:

Jakie głośniki?

 

Słuchawki nie są przypadkiem na USB? Jeżeli tak to karta dźwiękowa nie ma nic do rzeczy.

Logitech Z-906 THX

Są na USB, ale chyba komputer musi obsługiwać dźwięk przestrzenny, żeby ten efekt był słyszalny. Tak mi się wydaje.

szagus
komentarz
komentarz

Nie musi, jeżeli podpinasz sprzęt audio na usb to ma on wbudowaną własną kartę dźwiękową i tylko ona ma wpływ na działanie tego sprzętu - karta dźwiękowa od kompa nie ma nic do rzeczy.

  • Dobra wypowiedź 1
Albi07
komentarz
komentarz
4 godziny temu, szagus napisał:

Nie musi, jeżeli podpinasz sprzęt audio na usb to ma on wbudowaną własną kartę dźwiękową i tylko ona ma wpływ na działanie tego sprzętu - karta dźwiękowa od kompa nie ma nic do rzeczy.

Nie wiedziałem, dziękuję! Ok, a z tymi głośnikami umiałbyś mi doradzić może? Bo w tym momencie słyszę dźwięk w każdym, ale nie o taki efekt mi chodziło :(

szagus
komentarz
komentarz

Głośniki same w sobie nie są za dobre, ale jakiś tam efekt przestrzenny powinny mieć. Problem jest w grach, w filmach, w muzyce czy we wszystkim? Najlepiej takie efekty sprawdzać w grach, bo muzyka z reguły jest nagrywana jako stereo i efektu surround po prostu nie będzie.

  • 2 tygodnie później...
Albi07
komentarz
komentarz

Przepraszam, że nie odpowiadałem. Nie było mnie w domu dłuższy czas. Na YouTubie robiłem jakieś testy surround i to, co powinno być słychać w każdym głośniku oddzielnie było słychać we wszystkich na raz. Jedyne co, to jak ustawię sobie dźwięk 3d na tych głośnikach, to słyszę to samo w każdym. W filmach z blu'ray testowałem i tego efektu 5.1 przestrzennego nie ma niestety,

szagus
komentarz
komentarz

Czyli głośniki wszystkie grają tak jakby mono? Nawet bez efektu stereo (lewa i prawa strona)?

Albi07
komentarz
komentarz
Dnia 3.03.2017 o 13:58, szagus napisał:

Czyli głośniki wszystkie grają tak jakby mono? Nawet bez efektu stereo (lewa i prawa strona)?

Tak

 

szagus
komentarz
komentarz

Coś jest albo nie tak podpięte albo w głośnikach jest coś źle.

Spróbuj podpiąć tylko zielony minijack i zobacz jak działa wtedy - powinny grać dwa przednie głośniki i chyba jeszcze centralny.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.