x-kom hosting

Phenom 965 oplaca sie?

Barszczu122
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam drodzy forumowicze. Pytanie czy sie oplaca kupowac juz dosc starego phenoma 965BE i go krecic do 3,8-4,0ghz?

Ceny to okolo 200-220zl na olx jak sie dobrze poszuka.

Lubie czasem w cos po pykac ale mam chrapke na BF1 jakies ustawienia medium/high (mieszane)

Obecnie posiadam plyte pod am3 asrock m3a785gmh/128

W tej chwili siedzi tam phenom 810 podkrecony odblokowany (Zdjecie cpu-z)

Grafa to RX 460 SAPPHIRE NITRO 4GB 

oraz 8gb ramu w dualu CL 7-7-7-20

Powiem tak nie chce wydawac nie wiadomo ile $ na zmiane platformy chodz przez mysl mi przeszedl pentium G badz athlon 860k ewentualne pytanie czy te procki bylyby lepsze od phenoma 965BE. Pozdrawiam.

cpu-z.png

Edytowane przez Barszczu122

Youki
komentarz
komentarz

Wymiana na Phenoma w kontekście BF'a 1 wiele Ci niestety nie da.

Na 860K też nie ma za bardzo sensu wymieniać, szczególnie, że to najwydajniejszy CPU na socket FM2+ i potem chcąc znów wymienić CPU będziesz musiał brać nową płytę główną.

Barszczu122
komentarz
komentarz

A do innych gier jestem bardziej niedzielnym graczem? Chyba ze po prostu to chwilowo zostawic jak jest poki co daje rade w wiekszosci tytulow i za jakis czas myslec o zmianie calej platformy?

49 minut temu, Youki napisał:

Wymiana na Phenoma w kontekście BF'a 1 wiele Ci niestety nie da.

Na 860K też nie ma za bardzo sensu wymieniać, szczególnie, że to najwydajniejszy CPU na socket FM2+ i potem chcąc znów wymienić CPU będziesz musiał brać nową płytę główną.

A do innych gier jestem bardziej niedzielnym graczem? Chyba ze po prostu to chwilowo zostawic jak jest poki co daje rade w wiekszosci tytulow i za jakis czas myslec o zmianie calej platformy?

Youki
komentarz
komentarz

W innych grach też dużego wzrostu nie będzie. Szczególnie, że ta płyta główna do OC niezbyt się nadaję.

Na Twoim miejscu właśnie póki co zostawiłbym to tak jak jest i zbierał na wymianę platformy.

  • Dobra wypowiedź 1
Barszczu122
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Youki napisał:

W innych grach też dużego wzrostu nie będzie. Szczególnie, że ta płyta główna do OC niezbyt się nadaję.

Na Twoim miejscu właśnie póki co zostawiłbym to tak jak jest i zbierał na wymianę platformy.

Ok dzieki

Teraz, Barszczu122 napisał:

Ok dzieki

 

Godzinę temu, Youki napisał:

W innych grach też dużego wzrostu nie będzie. Szczególnie, że ta płyta główna do OC niezbyt się nadaję.

Na Twoim miejscu właśnie póki co zostawiłbym to tak jak jest i zbierał na wymianę platformy.

A jeszcze jedno pytanie co z phenomami x6? Czy taki phenom bedzie lepszy od takiego co posiadam mam mozliwosc tanio kupic od kumpla model 1055t?

rafalluz
komentarz
komentarz

W grach też nie będzie dużo lepszy.

 

Albo i5, albo czekasz na Ryzena.

  • 2 tygodnie później...
Barszczu122
komentarz
komentarz
Dnia 20.02.2017 o 18:01, rafalluz napisał:

W grach też nie będzie dużo lepszy.

 

Albo i5, albo czekasz na Ryzena.

A tak z ciekawosci zeby nie zakladac nowego tematu moze FX 4100 albo 4300,6100,6300? Podobno szalu nie ma ale po prostu ciekawi mnie wzrost wydajnosci +/- 

bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Barszczu122 napisał:

Podobno szalu nie ma ale po prostu ciekawi mnie wzrost wydajnosci +/- 

 

http://pclab.pl/art51843.html

Barszczu122
komentarz
komentarz
21 godzin temu, bemol911 napisał:

Udalo mi sie wyrwac zestaw za 400zl uzywany 

MSI 970A-G43 + AMD FX-8320E

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.