x-kom hosting

[max3500] Laptop biznesowy, ergonomia, szybkość

Moon23
utworzono
utworzono

Cześć Wszystkim,

 

Poszukuję laptopa, głównie do pracy - max cena 3500zł.

* ważne aby laptop był w miarę lekki

* preferowane wymiary 13-14'

* preferowane aby bateria była w miarę dobra

* zależy mi aby specyfikacja była dobra (preferowane i5/chyba że inne propozycje się pojawią, SSD 256, ram 8gb, na grafice szczególnie nie zależy); ma być żyleta do pracy - obliczenia, excel, duże ilości danych, itp. /matlab, statistica, itp.

* z systemem operacyjnym (preferowane win7, ale 8/10 też ujdzie)

* dobre wykończenie, ma być wytrzymały etc.

 

Trochę na ten temat poczytałem, dowiadywałem się i na dzień dzisiejszy jestem z takim modelem jako propozycją: http://allegro.pl/dell-e7470-i5-8gb-256gb-p-kl-fhd-ips-w10-7p-3ynbd-i6719896326.html?fromVariant=6719897450

Co o nim myślicie, jakieś inne modele polecicie? Na co zwracać uwagę?

 

Dzięki za wszelkie opinie,

Moon23

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda OK powinieneś być zadowolony.

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

Model biznesowy dobry wybór :)

  • Dobra wypowiedź 1
Dzikiw
komentarz
komentarz

http://allegro.pl/lenovo-710s-13isk-i5-7200u-8gb-256ssd-win10-200zl-i6721082329.html posiadam model z I7 skylake i po aktualizacji i kalibracji baterii obecnie do przeglądania internetu, seriali i czasem Excela bateria 10-11 godzin. Kiedy był używany do pracy spokojnie 7-8h bateria. Dodatkowo naprawdę lekki i bardzo dobry wyświetlacz.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Dobra wypowiedź 1
amso
komentarz
komentarz

To lenovo nie to nie ThinkPad więc słabo może być z jakością. Dell zdecydowanie lepszy. Popatrz sobie jeszcze na: Lenovo T431s tutaj masz lekture na jego temat: http://amso.pl/Prezentujemy-Lenovo-T431s-news-pol-1486906503.html

lub e7240: http://amso.pl/Prezentujemy-Dell-e7240-news-pol-1482056715.html

W tym drugim przypadku jest też wersja z dotykowym ekranem. To są lapki dlasy biznes tak jak e7470 i to naprawdę dobry sprzęt.

  • Dobra wypowiedź 1
Moon23
komentarz
amso
komentarz
komentarz

Dell :) seria biznesowa dobry serwis bo Next Buissnes Day bo takie są w przypadku sprzetu tej klasyu, matryca IPS dysk bardzo dobry i RAM też pod dostatkiem.

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

Każdy z tych modeli jest odpowiedni do Twojego użytkowania.

  • Dobra wypowiedź 1
Moon23
komentarz
komentarz

Dzięki bardzo za odpowiedzi i wartościowe komentarze.

 

Zanim jednak podejmę finalną decyzją mam do Was ostatnie kilka pytań. 

 

1) Pomiędzy tymi modelami - Dell vs Asus różnica jest w procesorze - Dell  Intel Core i5 6300U 2.40 – 3.0 Ghz z Turbo Boost vs Asus  Intel Core i5-7200U (2 rdzenie, od 2.5 GHz do 3.1 GHz, 3MB cache). Który z nich jest lepszy i czy jest duża różnicy w wydajności/na która korzyść??

2) Kolejna różnica - karta graficzna - i analogiczne pytanie: Dell Intel HD 520 vs Asus Intel HD Graphics 620 - jak duża różnica?

3) Na tą chwilę jestem bardziej przekonany - ze względu na wykonanie oraz serwis do Della - jeżeli chodzi o RAM to polecacie 8gb czy 16gb, jak duża różnica w wydajności??

4) Wybór windowsa - jako wieloletni użytkownik windows7 jestem do niego przyzwyczajony, jednak jeżeli chodzi o pracę/wydajność tego systemu czy jest on bardziej przyjazdy do pracy biurowej/obliczeń/itp?

5) Jaka jest różnica w ekranie Dell "matowy" vs Asus "Matowy, LED, EWV" ?

 

6) Czy w tej cenie ok. 3500, możecie polecić inny/podobny model Dell (też z tej serii), który miałby lepsze parametry?

 

Pozdrawiam i dziękuję!

Moon23

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Moon23 napisał:

Który z nich jest lepszy i czy jest duża różnicy w wydajności/na która korzyść??

7200U będzie minimalnie wydajniejszy, ale różnica jest niewielka, kilka %.

Z układami tak samo jak wyżej.

Jak budżet pozwala to weź od razu 2x8 GB

 

amso
komentarz
komentarz

Nie wiem czy te wspomniane kilka procent będzie chociaż z lekka odczuwalne przy tym co będziesz robił. Według mnie nie. Oczywiście lepiej wziąć 2 x 8 nadal jestem za Dellem to nie jest wielka różnica pomiędzy generacjami, aby brać Asusa. Powiem tak Asus biznesowych nie robi Dell ma doświadczenie w sprzęcie korporacyjnym i po prostu bardzo lubię go za wykonanie. Wszystko dobrze ułożone tak, że nawet jak trzeba zrobić serwis to się go robi intuicyjnie.

Moon23
komentarz
komentarz (edytowane)

Wszystko jasne, jestem przekonany do Della i do tego sprzętu. Jednak czy za tą cenę widzieliśmy lepszy model Dell e7xxx ? (tzn. lepsza specyfikacja/procek/karta/inne)

Albo czy możecie polecić stronę, z której mogę kupić tego Della w nie wyższej cenie niż na allegro? 

 

Dzięki, pozdrawiam

Edytowane przez Moon23
Youki
komentarz
komentarz

Nic lepszego za bardzo nie widać, w tej cenie oczywiście.

 

Prosaid
komentarz
komentarz

Będziesz z tego modelu zadowolony :)

Moon23
komentarz
komentarz

Cześć,

 

Jeszcze na dobitkę pytanie, jednak zdecyduję się finalnie wydać trochę więcej i wezmę z 16gb ram.

 

Zdecydowałem się na ten model - http://allegro.pl/dell-e7470-i5-16gb-256gb-p-kl-fhd-ips-w10-7p-3ynbd-i6719897450.html?fromVariant=6719896326

 

Jednak jak widzę ma on wpisane w interfejs sieciowy Wi-Fi 802.11 AC , BLUETOOTH , LAN

 

Niemal identyczny model http://allegro.pl/dell-e7470-i5-8gb-256gb-p-kl-fhd-ips-w10-7p-3ynbd-i6700750034.html

(tylko ma 8gb ram) ma interfejs siecowy:

 

Wi-Fi 802.11 AC TRI- BAND, BLUETOOTH

 

Czy jest jakaś różnica między nimi?

 

Poza tym czy znacie tego sprzedawcę z allegro/ma sprawdzone laptopy?


Dzięki

 

   
Moon23
komentarz
komentarz

Podbijam

  • 7 miesięcy później...
jjusti18
komentarz
komentarz

W biznesie oprócz dobrego sprzętu ważne są również imprezy biznesowe takie jak Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017.  Będą poruszone tematy dotyczące m.in. przyszłości nowoczesnego biznesu, współpracy pomiędzy samorządami a przedsiębiorcami, etyki w biznesie i najnowszych technologii. Już nie mogę się doczekać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.