x-kom hosting

Jak dopasować te kości?

Przemall
utworzono
utworzono

Witam, posiadam

-2GB kingstone 1333mhz

-2GB kingstone 1333mhz

-4GB kingstone 1333mhz

 

Mogę kupić zestaw za 40zł

-4GB corsair 1333mhz

-4GB corsair 1333mhz

 

Czy warto? i jak ustawić

 

2x4GB corsair + 2x2GB Kingston (wszystkie będą w dual channel) łącznie 12GB

2x4GB corsair + 1x4GB Kingston + 1x2GB Kingston łącznie 14GB

 

W przypadku drugiej opcji corsair będą w trybie dual channel a kingstony już nie.

 

Do tego mam pewne obawy, moje kingstony są na 3 z 4 slotów, ale na 4 slot nie włożę, bo wentylator od chłodzenia zasłania.

 

 

cinomatic
komentarz
komentarz

Pierwsza wprawa to powinieneś wziąc pod uwagę właśnie jak Ci chłodzenie pozwoli.

 

Po drugie dual chanelem się wogóle nie przejmuj bo nawet tego nie odczujesz.

Żeby tutaj odczuć różnicę musiałbyś robić benchamarki na kompie.

Przemall
komentarz
komentarz

Czyli te 14 GB sypać. Chłodzenie samo w sobie nie wadzi, ale do niego jest doczepiony wentylator zasysający powietrze, on już wadzi, spróbuję go jakoś podnieść wyżej.

Przemall
komentarz
komentarz

Jest problem, taki, że komputer zawiesza się po odpaleniu. Myślę, że to wina napięć, moje ramy działają na 1.65v a tamte na 1.5v.

Da rade coś z tym zrobić?

cinomatic
komentarz
komentarz

Osobno działają dobrze a tylko wspólnie jest problem?

Próbowałeś zmieniać je slotami?

Przemall
komentarz
komentarz

Osobno wszystko działa jak należy, ze slotami kombinowałem, ale nie jestem w stanie podpiąć korsarza na 1 slot, ponieważ jest za wysoki i chłodzenie się nie mieści, dlatego tam musi być hyperX. Jednak sobie odpuszczę te ramy i je sprzedam, bo widzę, że nic tu nie wymyślę. Corsairy są jak najbardziej sprawne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.