x-kom hosting

Dylemat odnośnie wentalatora do Phanteks Enthoo Pro M.

Irv1ng
utworzono
utworzono

Witajcie. W standardzie tej obudowy jest tylko jeden fabryczny wentylator 140 i jest on umiejscowiony z tyłu, dochodzi boxowy wentylator na Pentium G4560 (dobry on jest czy go wymienić z miejsca). Pomyślałem więc, że dodam na górze obudowy jeszcze jeden wentylator, mogę tam włożyć 2x140 lub 3x120, powiedzmy, że 1x140 wystarczy. Skoro w obudowie jest małe okno

https://images.morele.net/full/766992_3_f.jpeg ,to może dałbym tam wentylator ledowy, żeby z góry padało ładne światełko na całe wnętrze. Pytanie polega na tym, czy są jakieś fajne wentylatory ledowe 140, które są ciche? gdzieś czytałem, że albo jedno albo drugie i, że ledowych cichych nie ma, albo, że są słabe. Czy nie cudować i kupić zwykły wentylator Pure Wings 2? Chociaż fajnie byłoby taki jeden ledowy wsadzić do obudowy, ale jak ma wyć to opcja odpada. Doradzicie? :)

Youki
komentarz
komentarz

BOX'owy cooler na Pentiumie jest wystarczający. Przesadnie głośny też nie jest.

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba, że zamiast kolorowego wentylatora, to przyczepić taśmę ledową? :) A wentylatorek cichutki BeQuiet ;)

 

Edit: Taśma odpada bo nie pasuje do tej obudowy. :(

 

Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/phanteks-ph-f140sp-led-ph-f140sp-bk-wled-714975/ , czy 19dB to dużo na taki wentylator? bardzo będzie to przeszkadzało?

Edytowane przez Irv1ng
Youki
komentarz
komentarz

A z przodu żadnego śmigła nie masz?

Tam warto będzie zamontować 

CIchy powinien być, ale cena nie powala.

 

Irv1ng
komentarz
komentarz (edytowane)

Popatrzyłem trochę w necie i poczytałem o tym wentylatorze. On jest niezły, ale słabo świeci, więc przyczepie sobie taśmę led. Za to kupię wentylator BeQuiet, albo nawet dwa, jeden dam z przodu(jeśli mówisz, że wypadałoby tam też przyczepić), a drugi na górę :) To jest ta obudowa, więc chyba nie powinno być problemów z podczepieniem tych wentylatorów.

Obudowa

Mógłbyś mi polecić jakieś warte uwagi wentylatory 140? Znalazłem BeQuiet Silent Wings 3, ale też drogi. Taki żeby był naprawdę cichy i raczej swoją robotę dobrze wykonywał :) Czy może Pure Wings 2 wystarczy?

Edytowane przez Irv1ng
Youki
komentarz
komentarz

PW2 w zupełności wystarczą, do tego można je w sensownej cenie wyrwać. :)

539
komentarz
komentarz
Dnia 19.02.2017 o 17:20, Irv1ng napisał:

Znalazłem coś takiego https://www.morele.net/phanteks-ph-f140sp-led-ph-f140sp-bk-wled-714975/ , czy 19dB to dużo na taki wentylator? bardzo będzie to przeszkadzało?

 

Dnia 19.02.2017 o 21:25, Irv1ng napisał:

Popatrzyłem trochę w necie i poczytałem o tym wentylatorze. On jest niezły, ale sła

Mam takie 2 ;) ustawione na sztywno z napięciem 5V są bardzo ciche i odpowiadają za wentylacje na froncie mojej obudowy.  Podświetlenie nie jest oczo....bne co akurat mnie ucieszyło :)

Ciche, smukłe, wydajne:: ale bez podświetlenia

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.