x-kom hosting

Autostart pliku BAT

lomcio
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem. Otóż na pc mam dwa konta i po prostu jestem ciekaw czy ktoś wchodzi na pc kiedy mnie nie ma, a więc stworzyłem plik bat 

Cytuj

@echo off
if not exist c:\Logs md c:\Logs
echo Logon: %date% %time:~0,5% %UserName% >> g:\Pulpit\historia.txt
 

Po uruchomieniu pliku w txt jest zapisywane dokładnie na jakie konto i o której godzinie się logowano. Mój problem polega na tym że nie wiem jak zrobić by ten plik automatycznie się uruchamiał ze startem systemu na obu kontach.

Tr8025
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj wrzucić go do "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup". Działa na 100% dla plików .exe, co do .bat nie jestem pewien, ale też powinno

Edytowane przez Tr8025
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Zadziała w Startup ale po logowaniu się użytkownika. Więc jeżeli umieści to w swoim startupie nic to nie da i pokaże tylko jego logowania. Musiałby z uprawnieniami administratora "wcisnąć" ten plik na konto tego drugiego użytkownika. Poza tym są prostsze sposoby na takie sprawdzanie.

https://techniczny.net/jak-sprawdzic-kiedy-komputer-zostal-wlaczony-lub-wylaczony/

Sprawdziłem to z ciekawości. Umieszczony w ścieżce, którą podał Tr8025 działa tylko dla Administratora to znaczy zapisuje kiedy się logował. Dla konta Gość nie działa. Nie zapisuje jego logowań. Prawdopodobnie chodzi o uprawnienia dla konta Gość. Więc jeżeli ta druga osoba nie ma pełnych uprawnień to może nie działać. Aby zadziałało powinno być umieszczone w takiej ścieżce. Oczywiście Guest to nazwa tej drugiej osoby na komputerze więc będzie inna. I tego tez nie jestem pewien, bo jeżeli będzie miała ta osoba ograniczone konto to też może nic z tego nie być.

c:\Users\Guest\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\

W tym pliku niepotrzebna jest pierwsza linia tworząca katalog na dysku C. Przecież i tak nic do niego nie jest zapisywane.

lomcio
komentarz
komentarz

A więc wrzuciłem to do autostartu na każdym z kont i działa. Widzę dokładnie kiedy i kto na jakie konto się logował. Mam jeszcze dwa problemy. Wiecie może jak zrobić by pokazywało kiedy dana osoba się wyologowała oraz czy da się tak zrobić by po zalogowaniu otrzymałem powiadomienie na pocztę że ktoś się zalogował?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.