x-kom hosting

Który monitor wybrać ?

adi220
utworzono
utworzono

Witajcie forumowicze.

Przymierzam się do zakupu monitora wqhd max 25 cali. W oko wpadły mi dwa modele. Ceny są mniej więcej na podobnym poziomie.

1. Dell s2417dg 

http://www.ceneo.pl/48368428

2. Acer predator xb241yubmiprz

http://www.ceneo.pl/49880983

Który byście polecili ? A może ktoś zaproponuje coś innego w takim budżecie ?

Pozdrawiam 

Youki
komentarz
komentarz

Ile masz do wydania?

Przy tych przekątnych i tej rozdzielczości drobny tekst będzie wymagał skalowania by był czytelny.

adi220
komentarz
komentarz

Jakoś nie mam przekonania do monitorów większych niż 25 cale. Przesiadam się z laptopa 19 calowego to 24 wydaje się być duży. Myślę że 2300 to max. 

Youki
komentarz
komentarz

A jak blisko siedzisz od monitora?

Wszystko to kwestia przyzwyczajenia tylko.

 

adi220
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę że tak z 50-60 cm. 

 

Może będzie ciut więcej ( trudno powiedzieć dopiero zamówiłem biurko na stacjonarny komputer i wydzielonym miejsce, bo wcześniej używałem laptopa na stoliku w salonie jak był potrzebny.

 

 

Edytowane przez adi220
Youki
komentarz
komentarz

A tak w ogóle jakąś sensowną GPU pod rozdzielczość WQHD masz/będziesz miał?

adi220
komentarz
komentarz

Mam Gtx1070 od Asusa więc mysle że da radę 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Dla wygody i tak raczej celowałbym w Twoim przypadku w 27 cali, Dell U2715H poniżej 2000 zł można wyrwać.

adi220
komentarz
komentarz

Czyli bardziej całować w 27 cali na matrycy ips 

 

 

amso
komentarz
komentarz

Zdecydowanie. Dell u2715 to bardzo dobry model. 

adi220
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedzi.

To już teraz jestem w kropce. Celowalem w monitor z max 25 cali, który posiada g-synk, tyle że mój budżet pozwoliłby na zakup monitora co najwyżej z matryca tn. 

Musze się teraz zastanowić,  może faktycznie rozmiar to kwestia przyzwyczajenia 

 

  • 2 tygodnie później...
Youki
komentarz
komentarz

Tak, ale jako reklamację Ci tego nie przyjmą. Możesz co najwyżej zwrócić bez podawania przyczyny i liczyć, że w innej sztuce będzie to mniej widoczne.

To typowa przypadłość IPS'u z tej ceny.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.