x-kom hosting

Podkręcanie monitora

Marcin444
utworzono
utworzono

Witam! Ostatnio zgodnie z instrukcjami podkręciłem monitor na 75hz. (Acer v223hq) Jednak przy zmianie na ta czestotliwosc monitor dziwnie sie zachowuje. (Jeszcze na 65hz dziala normalnie) .Ciagle sa jakies migające paski. (FullHD) Przy zmianie na o wiele nizsza rozdzielczosc typu 4:3 fabrycznie moge ustawic 75hz bez rzadnych konsekwencji. Problem w tym ,ze moj wzrok nie zniesie widoku 4:3 pulpitu. Jakies rady jak zrobic NORMALNE odswiezanie 75hz na 1920x1080? 

Dodam, ze w systemie moge ustawic 1152x864 na 75 hz ,jednak po zastosowaniu, nie widac roznicy w CS:GO na takiej samej rozdzialce. Jednak ustawienie w systemie i w csie fullhd na 75 hz widac roznice jednak sa migoczace miejsca ,ktore draznia oko.

Uzywam kabla vga od monitora z przejsciowka do karty na hdmi . 

Moje wejscia na karcie. 

IMG_20170218_104651.jpg

punx
komentarz
komentarz

Próbowałeś zejść na 74Hz? U znajomego na monitorze z Asusa i matrycy TN tylko do takiej wartości udało się bez problemów podkręcić monitor.

Swoją drogą, wie ktoś jak bardzo podkręcanie takie skraca żywotność monitora?  I czy ma ono wpływ na gwarancję?

Marcin444
komentarz
komentarz

Przy podkreceniu na 65 hz monitor na pulpicie zaczyna swirowac. Z tego co czytalem nie skraca zywotnosci bo producent napisal , ze taka wartosc jest fabrycznie dostepna . U mnie np na 1152x864 mozna miec tylko 75 hz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.