x-kom hosting

Komputer nie wykrywa monitora podłączonego do portu na płycie głównej.

ZacnyFoK
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio kupiłem nowy komputer. Problem w tym, że nie wykrywa monitora podłączonego do płyty głównej. Gdy podłączyłem tenże komputer do telewizora przez HDMI na karcie graficznej, nagle wszystko zaczęło działać. Jak rozwiązać ten problem bez przejściówek?
Płyta główna: MSI B150M PRO-VDH
Dodam, że mam też zintegrowaną kartę graficzną w procesorze, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

bemol911
komentarz
komentarz

Jeśli masz oddzielną kartę graficzną to do niej musisz podłączyć monitor. 

ZacnyFoK
komentarz
komentarz

Tak, wiem. Właśnie jak podłączę telewizor do grafiki to wszystko cacy. Tylko, że na płycie głównej jest VGA, a na grafice już nie. Nie chce mi się czekać na przejściówkę.
Powinno działać na płycie głównej. Wszystko już poinstalowałem; system, sterowniki.

No i monitor działa na VGA.

Qbson003
komentarz
komentarz

Tak jak powiedział kolega wyżej po podłaczeniu do płyty głównej nie bedzie panu działać karta graficzna

Youki
komentarz
komentarz

To musisz fizycznie wyciągnąć GPU ze złącza PCI-E, odłączyć zasilanie, zrestartować BIOS i podłączyć dopiero pod złącze w płycie głównej.

rekpietja
komentarz
komentarz

Ja mam podłączone poprzez hdmi z karty oraz vga z płyty. Obraz jest na dwóch monitorach. Tylko że obraz musi być na dwóch monitorach. Jesli masz karte graficzna i jeden monitor to obraz idzie domyślnie z dodatkowej.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.