x-kom hosting

Jaki monitor 4k?

Krisgard
utworzono
utworzono

Witam jak w temacie zalezy mi by miał 28 cali. Budżet około 2500 zł. Zastosowanie gry pc i z konsoli ps4 pro 

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie dużego wyboru nie ma, popatrz na Dell P2715Q

 

  • Dobra wypowiedź 1
Krisgard
komentarz
komentarz

To ile przeznaczyć? Jak już brać to coś co w miarę będzie dobre.

Youki
komentarz
komentarz

A ile masz miejsca na monitor?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

witaj, jaki posiadasz procesor i uklad graficzny ? Uważam ze do 4k bez g sync w nowych grach jest słabo, chyba ze posiadasz 2x gtx 1080.

Krisgard
komentarz
komentarz

Miejsca mam tyle ze wejdzie 40 cali:p

Mam jednego podkreconego gtx-a 1080 wiem ze to jakies super nie jest do 4k, ale bf1 przykladowo idzie mi w stabilnych 60-fps na ultra bez wygkladzania, a do wielu gier starczy mi 30 fps z padem. 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

ciezka ta cena 2500zl , wiesz kupować taki monitor to raczej na długi czas a wydając taka kwotę dostaniesz co prawda dobry monitor ale no właśnie po prostu dobry, a dokładając pare stowek dostaniesz topowy sprzęt wiec warto się zastanowić chociażby nad acer predator xb271hk bądź pg27aq ale z drugiej strony skoro chcesz użytkować tez konsole stawiałbym sprawę jasno LG34um88C . Co prawda nie jest to 4k lecz 3440x1440 ale wrażenia sa zdecydowanie lepsze niż na 27 calowych monitorach , no i plusem jest to ze nie wymaga takiej mocy jak 4k, a jednym gtx 1080 za niedlugo z pewnością mogą być problemy w nowych grach.

Edytowane przez FuckTheSystem
  • Dobra wypowiedź 1
Krisgard
komentarz
komentarz

Grafike wymienie jak wyjda nowe gtxy czyli z rok jeszcze da rade. na ps4 pro nie bedzie wygladac dziwnie obraz 21:9? 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Właśnie ogólnie zależy to od gry , ale ogólnie sporo ludzi mówi ze proporcje sa w większości okej. Ale skoro mówisz ze będziesz wymienial kartę to zostałbym przy 4k i raczej bliżej mi do propozycji acera którego również posiadam ja sam.

  • Dobra wypowiedź 1
Krisgard
komentarz
komentarz

Jest jakis 28 cali godny polecenia? Bo widzialem 4k 27 i 28 i troszkę śmieszne, ale dla mnie jest różnica i wolałbym te 28 

Krisgard
komentarz
komentarz

Powiedz mi jeszcze bo chyba zdecyduje się na ten 34 cali czy na ps4 pro nie będzie czarnych pasów po bokach ? 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Właśnie tak jak Ci pisałem mogą się w niektórych grach pojawić, nigdy tego nie testowałem bo nie posiadam konsoli. Skalowanie może być koszmarne, przeszukaj inne tematy na pewno sporo się dowiesz dużo ludzi o to pyta.

Krisgard
komentarz
komentarz

Asus MX27AQ chyba się na takie cos zdecyduje ps4 pro ma i tak upscalowane 2k do 4k, a nie chce sie meczyc w 4k nie utrzymujac 60 fps. 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

A tutaj w wielu grach  możesz mieć i 100 klatek + a monitor ma 60hz, z tej strony 1080 się marnuje.

Krisgard
komentarz
komentarz

Dobra zamowilem ten monitor zapas fps to nie taka tragedia :) Mam nadzieje ze bede zadowolony zalezy mi bardziej na jakości obrazu niz na odswiezaniu. Moja grafika obsluguje displayport 1.4 i hdmi 2.0

Co nie zmienia faktu ze monitor chyba hdmi 1.4, ale to starczy raczej do 2k 60 fps tak?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

nie ważne którym kablem podłączysz ale zalecam DP

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.