x-kom hosting

DFI LANPARTY DK X38-T2RB - Problem

BeeV
utworzono
utworzono

Witam 

 

Poszukuję w sieci sterowników do powyższej pł. gł. Niestety większość linków już wygasła lub jest nieaktywna. Jakie są szanse żeby gdziekolwiek znaleźć a jeśli nie to jaka różnica jest jeśli nie wgram żadnych sterowników od pł. gł.? Komputer w tej chwili chodzi dobrze jednak procesor momentami osiąga górne granice ponad 90% ... 

 

W indeksie wydajności systemu pokazuje mi, że najgorszy mam procesor 5,5 ... Komputer ma 8 lat. Moja specyfikacja poniżej:

 

Procesor: Intel core 2 duo E8400 3GHz

Płyta gł. DFI LANPARTY DK X38-T2RB

Dysk: WD Caviar 500 GB

Pamięć ram: 4GB

Karta grafiki: Radeon 7770HD

 

Z reguły to raczej dyski są najgorsze, w szczególności, że ten chodzi na okrągło już 8 lat ... 

Jestem zielony w tych sprawach więc proszę o opinię.

Bez tytułu.jpg

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Trzeba by było znaleźć sterownik do chipsetu, który zastosowano w tym modelu DFI LanParty (Intel X38). Sęk w tym, że - jak zauważyłeś - DFI nie daje faka na swoje starsze modele i użytkowników tychże, więc z ich strony nic nie pobierzesz.

 

Na Twoim miejscu przetestowałbym ten plik - https://downloadcenter.intel.com/download/20019 - a jeśli nie zadziała, będziemy kombinować z szukaniem odpowiedniego sterownika "u konkurencji" (np. na stronie Asusa czy Gigabyte'a).

BeeV
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki. Proces instalacji przeszedł ok, teraz pytanie jak sprawdzić czy faktycznie w jakimś stopniu to poprawi ewentualną wydajność? Indeks wydajności dalej pokazuje najgorszą wartość dla procesora ...

Bez tytułu2.jpg

 

ED

 

Menadżer urządzeń pokazuje dalej starą datę sterownika procesora czyli 2006 rok ... 

Edytowane przez BeeV
bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, BeeV napisał:

Indeks wydajności dalej pokazuje najgorszą wartość dla procesora ...

 

Żaden sterownik nie podniesie wydajności procesora. 

 

Jak tak bardzo niepokoi Cię ten wynik wydajności to spójrz na ten temat, według niego wszystko jest w normie.

 

https://safegroup.pl/showthread.php?tid=4590

BeeV
komentarz
komentarz
7 godzin temu, bemol911 napisał:

 

Żaden sterownik nie podniesie wydajności procesora. 

 

Byłem przekonany, że to podobnie jak z grafiką, czyli bez sterownika nie osiąga pełnej mocy. W takim razie jeśli nie instaluje sterowników od płyty głównej to nic się nie stanie i nie będzie to mieć wpływu np podczas grania? O tyle mnie to zdziwiło bo zawsze to jednak dysk był jednym z najgorszych parametrów

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, BeeV napisał:

W takim razie jeśli nie instaluje sterowników od płyty głównej to nic się nie stanie i nie będzie to mieć wpływu np podczas grania?

 

Sterowniki od płyty musisz zainstalować. 

BeeV
komentarz
komentarz (edytowane)

No ok tylko nie da rady w tej chwili nic znaleźć ... Jeśli zainstaluję te sterowniki to przeniesie się to jakoś na pracę? Do tej pory wszystko mi chodzi ok. Na co wpływają te sterowniki?

 

ED

 

Znalazłem taką stronkę -> http://all-driver-motherboard.blogspot.com/2014/02/dfi-lanparty-dk-x38-t2rb-driver-xp.html

 

Tylko żaden link mi nie działa i wydaje mi się, że to są problemy raczej u mnie może ktoś sprawdzić i jeśli tak to co jest potrzebne do instalacji?

Edytowane przez BeeV

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.