x-kom hosting

Czy podkręcanie pamięci ram, wpływa na żywotność procesora?

kenpachisc
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mam pytanie takie jak w tytule. Czy podkręcanie pamięci ram, wpływa na żywotność procesora?

Edytowane przez kenpachisc

Youki
komentarz
komentarz

Niezbyt, ale zbyt ogólnie pytasz, jaki RAM, jaka płyta, procesor?

 

kenpachisc
komentarz
komentarz (edytowane)

Płyta: Asus p8p67

Procesor: i5 2500k 

Ram: G.Skill RipjawsX DDR3-2133 2x8GB

Edytowane przez kenpachisc
Youki
komentarz
komentarz

Chcesz ustawić 2133 czy masz już ustawione?

kenpachisc
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 1866 ustawione, 2133 nie chce działać. Kiedy ustawiam 2133, to komputer się nie odpala całkowicie tylko włącza i wyłącza co chwilę. Wtedy muszę wyłączyć go ręcznie (czyli przytrzymać przycisk power na obudowie) i wtedy po włączeniu komputer automatycznie resetuje ustawienia ram, przy czym wyskakuje napis "overclocking failed" i pisze mi, żeby nacisnąć F1, aby wejść do biosa. Być może to wina chipsetu płyty głównej, bo podobno Z77 działa lepiej i tam idzie ustawić łatwiej 2133MHz, albo zwyczajnie wina procesora, nie wiem. i5 2500k normalnie ma pracować z maksymalną prędkością ramu 1333 MHz, i dlatego nie wiem czy jeśli jest podkręcona pamięć ram powyżej tej wartośći, to czy nie skróci życia procesora, albo czy nie będzie jakichś problemów w przyszłości.

Edytowane przez kenpachisc
Youki
komentarz
komentarz

Akurat ten chipset był problematyczny z kościami 2133 MHz i wyższymi.

21 minut temu, kenpachisc napisał:

pamięć ram powyżej tej wartośći, to czy nie skróci życia procesora, albo czy nie będzie jakichś problemów w przyszłości.

Nie.

  • Dobra wypowiedź 1
kenpachisc
komentarz
komentarz

Ok, dzięki za odpowiedź.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.