x-kom hosting

[max 1000zł] Pomoc i inwestycja

DEATHGOD
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim! :)

Zacznę od samego początku, kupiłem laptopa jakieś 2 lata temu z WIN 8 potem aktualizowany do WIN10. Wszystko na nim śmigało co chyba miało dobrze śmigać (ETS 2, SIMS 4, CS itd), oprócz bardziej wymagających gier (typu np. GTA V, Watchdogs czy Fallout). Niedawno laptop został upuszczony na podłogę i przestał działać. Klasycznie - serwis, diagnoza, dysk do kosza, dysk nowy wstawiony (wywaliłem 400 zł), komputer mniej więcej działa. Tutaj zaczyna się mój problem, więc proszę o jakąkolwiek poradę. Wiele nocy straciłem na wyrywaniu sobie włosów z głowy co by tutaj zrobić, by było dobrze ale niczego nie mogłem ani wymyslić sam ani znaleźć w internetach. Może nie potrafię po prostu.

 

Wstawiony dysk (HGST HTS541010A9E680) wydaje jakieś dziwne dźwięki (typu skrobanie, drapanie) wcześniej nie spotykane. Byłem z tym w tym serwisie - gadka, że normalne, że nie mam się czym martwić. Dźwięk kojarzy mi się to tylko z pracą komputera z lat 90. Problem jest też z przeszukiwaniem tego dysku, odczytywaniem tego co na nim jest, bardzo się zacina, często nie wyłapuje kliknięć, później włączają się po cztery okna. Komputer zdaje się być jawnie chory od momentu wymiany dysku. Czy to wina serwisu i źle dobranego dysku?

 

Dodatkowo miałem wcześniej zainstalowany WIN10 jak pisałem, teraz nie mogę tej mojej 8 zatualizować mimo, że cały przewodnik aktualizacji odpala się jak zawsze i wszędzie. Gdzie szukać błędu? Jak go skorygować?

 

Po wymianie również nie mogę uruchomić najprostszego CS 1.6, pojawiają się jakieś dziwne kształty, zielone kropki zgrupowane po kilka na ekranie, gra zacina, tak samo w SIMS 4 (obraz bug2) czy w przypadku czegokolwiek innego. Komputer nabiera ciepła w tym czasie, wentylator nie wyrabia - ogólnie tragedia i przemęczenie. POMOCY! Co robić drodzy Państwo???

 

Chciałbym normalnie usiąść wieczorem, pograć, zrelaksować się. Nie mogę i dodatkowo nerw mnie szarpię bo sam obwiniam ten serwis. :beksa:

Chciałbym tego laptopa doładować mocą i chce na to przeznaczyć 1000 polskich złotych. Chciałbym, żeby poszło mi GTA V, ETS 2, The Forest, SIMS 4, CS, CoD, Battlefield, FIFA jakaś nowsza i ewentualnie Watchdogs czy Fallout ale to już raczej poza moim zasięgiem. ;) Obecnie mam w laptopie taki sprzęt jaki wrzucam w prt sc, jakby tam czegoś nie było to jest jeszcze ten plik tekstowy. Co mógłbym dorzucić, żeby było jak najlepiej, żeby obsłużyło jak najwięcej tych pozycji tam ujętych wcześniej i podobnych. BŁAGAM POMOCY!!! Proszę o odpowiedzi, nie potrafię sobie sam z tym poradzić, proszę o rady zaufanych forumowiczów.

 

P.S. Nigdy nie pisałem na żadnych forach, to mój dziewiczy wpis więc przepraszam za formę o ile takowa jest niepoprawna. 

 

Pozdrawiam,

DEATHGOD.

 

bug2.png

specyfikacja.png

DxDiag.txt

amso
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Dysk to bym zareklamował, nie powinien wydawać takich odgłosów. Skoro serwis to na pewno na dysk jest jakaś gwarancja niech Ci wymienia na nowy. Dysk bardzo słaby bo 5400 obrotów tak poza tym.

2. Pobierz ze strony Microsofrtu program https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

zrób sobie pena lub płytkę z Windows 10 wgraj i skoro aktualizliowałeś z Windows 8 do Windows 10 to system sam się aktywuje po wgraiu.

3. Te kropki to wyglądają na coś z grafą, ale nie będę wyrokował bo sprzętu nie mam przed oczami.

4.Do 1000 zł i granie w GTA laptop to marzenie. Niestety do tej kwoty nawet w poleasingowych nic nie przychodzi mi do głowy.

Edytowane przez amso
DEATHGOD
komentarz
komentarz
Dnia 15.02.2017 o 06:50, amso napisał:

1. Dysk to bym zareklamował, nie powinien wydawać takich odgłosów. Skoro serwis to na pewno na dysk jest jakaś gwarancja niech Ci wymienia na nowy. Dysk bardzo słaby bo 5400 obrotów tak poza tym.

2. Pobierz ze strony Microsofrtu program https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10ISO

zrób sobie pena lub płytkę z Windows 10 wgraj i skoro aktualizliowałeś z Windows 8 do Windows 10 to system sam się aktywuje po wgraiu.

3. Te kropki to wyglądają na coś z grafą, ale nie będę wyrokował bo sprzętu nie mam przed oczami.

4.Do 1000 zł i granie w GTA laptop to marzenie. Niestety do tej kwoty nawet w poleasingowych nic nie przychodzi mi do głowy.

 
 

Chodziło mi bardziej o dorzucenie do mojego lapka osprzętu do 1000 zł. Coś takiego jest realne?

Youki
komentarz
komentarz

Wydałeś na ten dysk 400 zł?

Z tego co piszesz i pokazujesz to wygląda, że GPU też uległa uszkodzeniu

To nie PC, tutaj nie ma co modernizować, procesor oraz karta jest przylutowany

DEATHGOD
komentarz
komentarz

Dokładnie ściągneli ze mnie 400 zł za to gówno. Jestem cholernie zły.. co poradzić - jak ktoś się nie zna to buli..

Czyli jeśli przełącze się z GPU na główny procesor i to on będzie obsługiwał grafikę, powinno być git?

Cholera.. tak myślałem, że jest niewielkie pole manewru. Chociaż słyszałem o powiększaniu ramu itp. To by coś dało?

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź najpierw czy te gry uruchamiasz na układzie Intel HD Graphics czy GeForce 840M.

Raczej 840M, ustaw by się odpalały na zintegrowanym układzie graficznym i sprawdź czy tak samo. Zrobisz to w panelu nvidii. 

DEATHGOD
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie! Przeinstalowałem jeszcze raz aktualizacje do win 10, wszystko śmiga jak trzeba. Byłem w tym serwisie w sprawie skrobania tego dysku, powieidzieli, że to normalne i gdyby był zepsuty to by skrobał mocniej (???). Zmieniłem karte graficzną z geforca na zintegrowaną i działa mi normalnie ale tylko cs.. kiedy odpalam coś bardziej wymagającego, artefakty dalej są widoczne.. coś da się z tym zrobić? Może ustawiłem, żeby samo dobierało karte.. nie mam pojęcia. ktoś wytłumaczy mi jak to zrobić, żeby geforca wyłączyć i tylko na tej zintegrowanym?

Prosaid
komentarz
komentarz

Dysk jak chcesz zmieniać na własną rekę to najlepiej na SSD, chyba ze CI serwis wyda nowy

DEATHGOD
komentarz
komentarz

Dobra. Super. Dzięki wielkie za pomoc. Zostało mi teraz tylko te artefakty podczas bardziej wymagających gier typu sims 4 ogarnąć, ale myśle, że to za sprawą uszkodzonej karty już. Pomogliście mi zajebiście, coś mam teraz zrobić z tematem? Usunąć, coś takiego? Pozdro i jeszcze raz dzięki

Youki
komentarz
komentarz

Nic nie musisz robić, tematów i tak nie zamykamy z reguły.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.