x-kom hosting

zmiana płyty głównej

cyganix11
utworzono
utworzono
Witam. Prawdopodobnie po wymianie procesora i3-2120 na i5-2400 spaliła mi się płyta główna(check signal cable, podpinałem inną kartę graficzną i efekt ten sam). Płyta to ASUS P8H61-M LX R2.0 1155, którą posiadam, niebagatela, od 2011 roku. Czy jest coś w miarę podobnego, tak aby również zmieścić się w około 200zł? Pełna specyfikacja:


Płyta: ASUS P8H61-M LX R2.0 1155
Procesor: Intel i5-2400
RAM: 4GB SpecTek DDR3, 4GB GOODRAM DDR3
Grafika: aktualnie Radeon HD 5450
Zasilacz: OCZ 500W

Pozdrawiam. 

bemol911
komentarz
komentarz
16 minut temu, cyganix11 napisał:

Prawdopodobnie po wymianie procesora i3-2120 na i5-2400 spaliła mi się płyta główna(check signal cable, podpinałem inną kartę graficzną i efekt ten sam)

 

Sprawdzałeś czy płyta działa na starym procesorze ? 

 

 

cyganix11
komentarz
komentarz (edytowane)
1 minutę temu, bemol911 napisał:

 

Sprawdzałeś czy płyta działa na starym procesorze ? 

 

 

Sprawdzałem, niestety nie działa gdy od razu wróciłem do poprzedniego procka. W sensie takim, że dalej jest problem z "check signal cable", a monitor podpinalem do lapka i działa.

Edytowane przez cyganix11
cyganix11
komentarz
komentarz
1 minutę temu, bemol911 napisał:

Dzięki za zainteresowanie tematem bemol. A powiedz mi jeszcze czy warto kupować używaną płytę główną? Nie jest to ryzykowne? Aha i jeszcze odnośnie mojego problemu z tym brakiem sygnału to dziwne że stało się to po wymianie tego procka... Założylem następnie ten stary i to samo, a wymieniłem oba na bank dobrze. Czy nie jest też dziwne że wiatrak przymocowany do procka działa normalnie? Wentylator tak samo... Już sam nie wiem.

bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, cyganix11 napisał:

 A powiedz mi jeszcze czy warto kupować używaną płytę główną? Nie jest to ryzykowne?

 

Nowej już nie kupisz, zostały same leżaki magazynowe i refuby. Masz miesiąc gwarancji na przetestowanie, sam kupiłem u tego sprzedawcy kilka płyt i nigdy nie było problemu.

 

2 minuty temu, cyganix11 napisał:

Aha i jeszcze odnośnie mojego problemu z tym brakiem sygnału to dziwne że stało się to po wymianie tego procka... Założylem następnie ten stary i to samo, a wymieniłem oba na bank dobrze. Czy nie jest też dziwne że wiatrak przymocowany do procka działa normalnie? Wentylator tak samo... Już sam nie wiem

 

Sama z siebie się nie popsuła, może uszkodziłeś socket ? próbowałeś resetować BIOS ? 

  • Dobra wypowiedź 1
cyganix11
komentarz
komentarz
6 minut temu, bemol911 napisał:

 

Nowej już nie kupisz, zostały same leżaki magazynowe i refuby. Masz miesiąc gwarancji na przetestowanie, sam kupiłem u tego sprzedawcy kilka płyt i nigdy nie było problemu.

 

 

Sama z siebie się nie popsuła, może uszkodziłeś socket ? próbowałeś resetować BIOS ? 

No racja, ja żyję chyba jeszcze kilka lat wstecz i nie ogarniam za bardzo tych płyt. Nie sądzę abym go uszkodził, mimo że jest on dosyć delikatny. Próbowałem resetowac wyciągając baterie, początkowo na 20sek. Później na około 45min, dalej bez zmian.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Miałem krótko taka płytę. Tam się reset wykonuje przestawiając zworkę bez wyjmowania baterii a jak to nie pomaga to wyjmuje się baterię i przestawia zworkę na kilka sekund. Samo wyjęcie baterii nie zawsze pomaga. Chyba, że tak zrobiłeś. Chciałem być dokładny.

Plyta.png.26fb24db5a416ed3db5a525b33fdfe4b.png

Pozycja nr 8

bemol911
komentarz
komentarz
9 minut temu, Dark_Moon napisał:

Samo wyjęcie baterii nie zawsze pomaga.

 

Zawsze pomaga ale zworką jest szybciej bo nie trzeba czekać tych kilku minut. 

Youki
komentarz
komentarz
42 minuty temu, cyganix11 napisał:

edit: ewentualnie znalazłem jeszcze coś takiego

Cytuj

Towar trwale niedostępny, wyczerpane zapasy magazynowe

 

cyganix11
komentarz
komentarz (edytowane)
5 minut temu, Youki napisał:

 

No nie zauważyłem. A co sądzisz, brać tę którą podał bemol czy dołożyć 50 i tę która mi poszła?

 

 

to ta: http://allegro.pl/asus-p8h61-m-lx-r2-0-1155-ddr3-fv-i6555246476.html

Edytowane przez cyganix11
Youki
komentarz
komentarz

 Może być.

  • Dobra wypowiedź 1
cyganix11
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

 Może być.

W ogóle nie wiem czy się nie pomyliłem, ale jaka jest zasadniczna róźnica między R2.0 a R3.0. Nie wiem czy się nie pomyliłem i nie mam tej 2.0 tylko właśnie 3.0(wiem jestem trochę zielony). Czy różnią się one tylko częstotliwością pracy pamięci? W tym aspekcie więcej opcji posiada 2.0.

bemol911
komentarz
komentarz
2 godziny temu, cyganix11 napisał:

ale jaka jest zasadniczna róźnica między R2.0 a R3.0

 

Nic wartego uwagi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.