x-kom hosting

Wyciszenie komputera matami bitumicznymi.

MaVH
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, zastanawiałem się ostatnio nad wyciszeniem komputera matami bitumicznymi ale nie wiem czy to dobry pomysł. Po pierwsze boję się zbyt dużego podniesienia temperatur, a po drugie tego, że gdy po przyklejeniu okaże się, że w środku obudowy jest zbyt ciepło, to razem z matą odejdzie lakier. Jak myślicie, spełni to swoją funkcję ? Jeśli nie to w jaki inny sposób mogę tanio wyciszyć komputer ?

http://allegro.pl/mata-wygluszajaca-bitumiczna-boll-25-x-50-cm-120-i6596275715.html

Edytowane przez MaVH

Youki
komentarz
komentarz

Podaj najpierw jaki masz komputer i podzespoły.

MaVH
komentarz
komentarz (edytowane)

GTX 1070 Super JetStream

I5 6600 z boxowym chłodzeniem

WD Blue 1TB

Zalman R1

Corsair CX450M

MSI H110M PRO-D, H110

Edytowane przez MaVH
Youki
komentarz
komentarz

Wymień najpierw sobie chłodzenie na procesorze, chociażby i na Fere 3. Wentyle standardowe w obudowie?

MaVH
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. Wpadłem na to ale myślałem, że nie zrobi to zbyt dużej różnicy. Szczerze to chciałem wyciszyć ta obudowę ponieważ nie mogę wytrzymać tego chrupania dysku. Raz go nawet wymieniałem na rękojmi, ale problem nadal występuje, tylko, że łagodniej (podczas grania np. jest cicho) Słyszałem, że obecnie to częsty problem talerzowców. Nie wiem co teraz z nim zrobić.

PS: Nie sadze, żeby wymienili mi na popsuty.

Edytowane przez MaVH
Youki
komentarz
komentarz

HDD cichy nie będzie, nie mniej jednak profilaktycznie pokaż zrzut ekranu z programu HD Tune, zakładka Health.

MaVH
komentarz
komentarz

Screenshot_2.png

Youki
komentarz
komentarz

Dysk masz nowy, a HDD cichy nie będzie.

MaVH
komentarz
komentarz

Słyszałem o Automatic acoustic management ale w moim dysku nie mogę tego zmienić w żadnym programie. Da się z tym coś zrobić i czy to w ogóle coś daje ?

Youki
komentarz
komentarz

Nie używałem tego, nie mam HDD, to i ciężko mi coś powiedzieć.

 

Ormo01
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem z HDD kupionym wczoraj. Przykleilem go mają bitumiczną do dołu obudowy. Wyjałem wszystkie sanki. Jest trochę ciszej, ale i tak to irytuje. Całe szczęście, że moją ulubioną grę mam ma ssd i wtedy HDD nie pracuje:)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

bemol911
komentarz
komentarz

Można kupić kieszenie wyciszające montowane w zatokach 5,25 jednak są stosunkowo drogie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.