x-kom hosting

Jakie chłodzenie do wysokich ramów?

Arius
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Zamierzam złożyć zestaw. Pozostaje mi jeszcze kwestia chłodzenia procesora. Budżet to powiedzmy te 300-450 zł, także w razie co te tańsze zestawy chłodzenia cieczą również wchodzą w grę. Nie ukrywam jednak, że wolałbym tradycyjne rozwiązanie chłodzenia powietrzem. 

Problemem jest z kolei bardzo wysokie ramy, które są częścią zestawu. https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-led-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-red-cmu16gx4m2c3200c16r-929854/

Procesor i5 7600k oraz ASROCK Gaming K4 Z270. 

 

Komentarze odnośnie przepłaconych ramów proszę zachować na inne miejsce. Jeśli nie znajdę rozwiązania, które spełnia kryteria będzie to ostateczność. 

 

Z góry dziękuję za wszystkie propozycje.

 

Pozdrawiam,

Youki
komentarz
komentarz

A jaką masz obudowę?

Arius
komentarz
komentarz

Planuje NZXT S340.

Youki
komentarz
komentarz

Za te 189 zł Macho 120 SBM dostaniesz. Do tej obudowy spokojnie się zmieści, przyzwoita wydajność i nie zasłania RAM.

 



7810_23_thermalright-macho-120-sbm-cpu-c

Arius
komentarz
komentarz

To jest to chłodzenie, które można zamontować na odwrót, i wtedy nie zasłania niczego?

Youki
komentarz
komentarz

A po co na odwrót jak normalnie i tak nic nie zasłania?

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie znam Twojej obudowy i nie wiem jaki cooler wejdzie Ci do kompa :) O ile dobrze rozumiem test  NH-D15to max wysokość dla ramu wynosi 65mm.

Nie wiem jak wysokie są Twoje ramy. Sprawdź kompatybilność.(zarówno ramu, jak pozostałego hardware)

Jeżeli Noctua NH-D15 okaże się kompatybilna to mogę tylko powiedzieć ,ze rok czasu miałem ją w kompie z kręconym i74790K. Naprawdę przyzwoity cooler. Obejrzyj sobie test :

 

 

 

 

 

Edytowane przez 539

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.