x-kom hosting

Wymiana płyty gł. w HP pavilion 15

Krakon
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam !

Ostatnio w moim laptopie HP Pavilion 15-e042so wysiadły wszystkie USB. Dwa 2.0 po lewej są kompletnie martwe (nie dają napięcia) a 3.0 po prawej działa, ale system nie wykrywa żadnego sprzętu (po podłączeniu nic się nie dzieje). Niestety praca na laptopie bez USB (brak możliwości myszki itp.) jest wręcz nierealna.

 

Skontaktowałem się z kilkoma serwisami. Wszyscy są jednomyślni, że diagnostyka i naprawa pochłonie więcej pieniędzy niż kupno nowej karty.

Jako że ciężko znaleźć tak konkretną część na polskim rynku (nie wspominając, że mieszkam za granica - Norwegia) przeszukałem internet i zauważyłem, że koszt identycznej płyty zamontowanej obecnie w moim laptopie ( DA0R62MB6E1 REV: E ) jest praktycznie identyczna z nowszą     REV:  f r63

Jestem w pewien sposób zmuszony do wymiany, tak wiec dlaczego nie zmienić na lepsze ? Głównie chodzi mi o to ze REV: E nie ma dedykowanej karty graficznej. F R63 takową posiada (o ile dobrze rozumiem specyfikacje, jeżeli coś mylę proszę o zwrócenie uwagi).

 

Jedyne czego się obawiam to kompatybilność komponentów. Czy procesor (Intel i5) / chłodzenie itp. będzie pasować, i działać jak należy ?

Może jest jakieś inne wyjście z tej sytuacji ?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję!

Edytowane przez Krakon

Krakon
komentarz
komentarz

@UP

Na prawdę, nikt nie wie nic na ten temat ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.