x-kom hosting

Czy warto kupować teraz SSD?

Turbo6
utworzono
utworzono

Cześć, mam takie pytanie. Warto kupować teraz SSD czy lepiej trochę poczekać. Chodzi tutaj o ceny. Jak widzę teraz to że np. za iridiuma pro 240 mam dać 400zł to jakoś mi się to nie widzi...

Orientuje się może ktoś czy jest jakaś szansa na większy spadek tych cen?

Youki
komentarz
komentarz

Iridium znacząco już raczej nie spadnie, prędzej się skończą i zostanie chłam na TLC w niskiej cenie :cfaniak:

Turbo6
komentarz
komentarz

W takim razie zbieram na grafikę. Kiedyś najwyżej się dokupi ssd jak troche ceny spadną bo na razie średnio to wygląda.

Youki
komentarz
komentarz

Wbrew pozorom nawet najtańsze TLC mają iść w górę i to mowa o skali roku, ale to wszystko wyjdzie w praniu.

Turbo6
komentarz
komentarz (edytowane)

Warto wziąć od kolegi prawie nowego(tylko wypakowany) Samsung SSD EVO 850 500GB za 500zł?

Czy lepiej nie pchać się w te dyski ssd? 

Gdybym go kupił nie używałbym HDD.

Edytowane przez Turbo6
Tr8025
komentarz
komentarz

Według mnie warto. SSD są naprawdę widocznie szybsze i bardziej trwałe. Do tego pracują bezgłośnie i się tak nie nagrzewają jak chwilami HDD. Jeśli nie potrzebujesz wiele miejsca na dysku to z czasem na pewno docenisz przesiadkę z talerzy ;)

OskarOski
komentarz
komentarz

Po co Ci 500GB SSD? Te dyski nie służą do magazynowania danych tylko do ich codziennego użytkowania. Ale za 500zł to co innego.
Jednak osobiście czaje się na to cudo :)Plextor M9Pe 256GB

Youki
komentarz
komentarz

A płytę na złącze M.2 masz?

GoldenRC
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, pod socketem jest coś z podpisem M2

Dodam że byłby to ssd na system

20151218183733_src.png

Edytowane przez GoldenRC

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.