x-kom hosting

Dzwiwny dzwięk w jednym głosniku

rue444
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.Dzieje się coś takiego, prawy głośnik brzmi tak jak by (przerywał,klatkował,jak by była słaba latencja,takie wrażenie jak by on nie mógł udźwignąć tego dźwięku,i tylko z prawym się tak dzieje,raczej na 100% jest to wina komputera ,na poprzednim się tak nie działo, i jeszcze podłączyłem głośniki do telefonu (mały jack) i normalnie grały wiec wina pewno komputera,płytę główną mam zintegrowaną,windows xp,sterowniki przeinstalowałem od karty dźwiękowej, Nie wiem czy podesłać coś ?.

szagus
komentarz
komentarz

Wygląda rzeczywiście na problem z komputerem. Ja bym obstawiał uszkodzone gniazdo minijack. Nie opłaca się naprawiać, lepiej kupić osobną kartę, choćby używaną.

Może to być też problem ze sterownikami albo systemem.

 

Najprędzej obwiniałbym kable i wtyczki, ale jeżeli na innych sprzętach działa dobrze to ta przyczyna nam wypada.

rue444
komentarz
komentarz

do 100 zł mogę wydać na kartę, a jaka polecacie  do tej ceny, głownie o muzykę chodzi, i a będę mógł podłączyć tę kartę dźwiękowa jak kupie ? bo tą mam zintegrowana.pod karta graficzna mam 2 wolne wejścia jakieś, i to tam się podpina ?ja się nie znam za bardzo,żebym znowu czegoś źle nie kupił,i to jakiś konkretny model,czy każda z tych starszych będzie pasować? może lepiej jak zdjęcie komputera zrobię od środka i parametry podam ?

szagus
komentarz
komentarz

Karty są albo na złącze PCI albo na złącze PCI-E (długość obojętna). Wystarczy, że któreś z tych gniazd masz wolne.

 

Montaż to prosta sprawa:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=oyu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=montaż+karty+dźwiękowej&tbm=vid

Kwestia gniazda, do którego podpinasz - wszędzie robi się to tak samo.

 

Podaj model płyty głównej to sprawdzę jakie tam masz gniazda. Możesz to zrobić programem CPU-Z zakładka mainboard.

rue444
komentarz
komentarz
5 godzin temu, szagus napisał:

Karty są albo na złącze PCI albo na złącze PCI-E (długość obojętna). Wystarczy, że któreś z tych gniazd masz wolne.

 

Montaż to prosta sprawa:

https://www.google.pl/search?client=opera&q=oyu&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8#q=montaż+karty+dźwiękowej&tbm=vid

Kwestia gniazda, do którego podpinasz - wszędzie robi się to tak samo.

 

Podaj model płyty głównej to sprawdzę jakie tam masz gniazda. Możesz to zrobić programem CPU-Z zakładka mainboard.

 

podam screena

PC.JPG

szagus
komentarz
komentarz

Z tego okna nie da się odczytać modelu płyty.

rue444
komentarz
komentarz

OKI TU JEST Z CPU-Z

 

Model P4M800PRO-M 1.0

szagus
komentarz
komentarz

Jeżeli to jest Twoja płyta to ten komputer jest baaardzo stary.

Karta dźwiękowa na złącze PCI będzie pasować.

Ale to może nie rozwiązać problemu. Przyczyną może być zbyt niska wydajność sprzętu.

rue444
komentarz
komentarz

no wiem stary jest za 130 zł go kupiłem z uszkodzona karta  pamięci co się po fakcie dowiedziałem,na razie musi mi taki wystarczyć aż  nie uzbieram 2000zł na nowego kompa,muszę zaryzykować z ta karta i kupić znalazłem za 50 zl,dzięki za pomoc zamykam temat :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.