x-kom hosting

powiększenie ram DDR3

KAMBIK
utworzono
utworzono

Witam poproszę o pomoc- mam ram 4,00GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)  i płyte główną PEGATRON CORPORATION 2AB6. Chciałbym dokupić lub wymienić swój ram na 8gb ramu. Czy wogóle jest sens dokupywać lub wymieniać ram na 8gb przy takich parametrach?

Youki
komentarz
komentarz

A d oczego Ci ten PC służy?

KAMBIK
komentarz
komentarz

do grania (cs, gta, hurtworld) ale się ścina i czy płyta udźwignie lepszy ram, dołożyć do tego ramu 4gb czy ten po prostu wyrzucić?

Youki
komentarz
komentarz

Możesz dołożyć drugą kostkę.

KAMBIK123
komentarz
komentarz

dzięki za odpowiedż -  a może lepiej wymienić mój ram na jedną kość 8 gb która będzie miala ponad 1000 mhz bo moja ma tylko 665 mhz>i stąd moje drugie pytanie czy jeżeli dołożę do swojej drugie 4 gb to nie będzie przeszkadzało i nowa nie zwolni do 665 mhz? Jaki wariant lepiej wybrać?

Youki
komentarz
komentarz

Masz kostkę 1333 MHz.

 

KAMBIK123
komentarz
komentarz

mam tak jak jest w opisie

665mgh

bemol911
komentarz
komentarz

Nie ma pamięci DDR3 o takim taktowaniu, podana przez Ciebie wartość to taktowanie rzeczywiste po zamianie na taktowanie efektywne (mnożymy razy 2) wychodzi nam 1333MHz.

KAMBIK123
komentarz
komentarz

ok dzięki za pomoc laik ze mnie dlatego wolę zapytać się Was zanim coś kupię

czyli każda jedna 4 gb ddr3 będzie działała z moją tak?

Youki
komentarz
komentarz

Teoretycznie każda o takich samych parametrach pracy jak obecna, czyli szukasz kostki 1333 MHz CL9 1.5 V Non-ECC DIMM

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.