x-kom hosting

Problem z prędkością pamięci RAM

szmk
utworzono
utworzono

Witam
kupiłem ostatnio pamięć RAM Corsair DDR3 2x8GB 2133MHz CL11 Vengeance Pro i działa ona domyślnie z prędkością 1333MHz.
Wiem, że trzeba coś zmienić w biosie, ustawiłem XMP na Profile1 i zmieniłem mnożnik żeby działała w 1866Mhz ale wtedy komputer się resetuje, przy 1600 to samo czasami nawet w ogóle się nie uruchamia.

 

Czy coś trzeba jeszcze zmienić w biosie czy to po prostu jakaś felerna pamięć mi się trafiła?
Jaka jest realna odczuwalna różnica pomiędzy tymi prędkościami, może w ogóle szkoda zachodu i zostawić te 1333Mhz?

 

Reszta specyfikacji:
AMD FX-8320
Gigabyte 970A-DS3P

 

z góry dzięki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

1866 ustawiasz na 1.5 czy 1.65V?

  • Dobra wypowiedź 1
szmk
komentarz
komentarz

na 1,5 V

Youki
komentarz
komentarz

Na 1.65V sprawdź.

szmk
komentarz
komentarz

Niestety na 1.65V też się resetuje.

Youki
komentarz
komentarz

A timingi zmieniałeś?

szmk
komentarz
komentarz

Zmieniałem ale nie znam się na tym i może ustawiłem źle, są jakieś jedne, na których taka pamięć w takim taktowaniu (1866) raczej powinna działać? Jestem totalnie ciemny w temacie.

szmk
komentarz
komentarz

Tak Bios aktualny, ustawiłem takie timingi ale płyta mi nie obsłuży takiej prędkości 2133, no cóż chyba już odpuszczę, niech działa w 1333Mhz :) dzięki za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.