x-kom hosting

Wybór głośników 5.1 do karty Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro

gnomon69
utworzono
utworzono

Witam zastanawiam się nad zmianą głośników 5.1 obecnie mam Logitecharrow-10x10.png x-540 a zainteresowały mnie Logitech Z906 5.1. Chyba że ktoś ma lepszą opcję. Głośniki mają służyć do uzytku domowego przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki. Pozdrawiam. 

szagus
komentarz
komentarz

Lepsze od Z906 są chociażby Genius 6000, o cenie nie wspominając. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na kartę dźwiękową i wtedy już masz całkiem fajny zestawik.

gnomon69
komentarz
komentarz

karta naprawdę mi się podoba daję świetny dźwięk.  Też słyszałem dobre opinie o Edifer s550

Czytałem opinie na temat 6000 i 5005 na benchmark. Według ich testów 5005 daje lepsze efekty dzwiękowe. 

szagus
komentarz
komentarz

W mojej ocenie 6000 są lepsze.

Dobre będą też 5200 (w zasadzie jeszcze lepsze).

Jak Edifier to C6XD.

 

Wszystko w/w lepsze niż Z906.

gnomon69
komentarz
komentarz

Dzięki za rady musze się mocno zastanowić co kupić bo już naprawde nie wiem. Chce by miały przy muzyce troszkę mocy a z drugiej strony nie wiem czy coś co ,,dudni'' da dobrą jakość np przy oglądaniu filmu. Mówię tutaj o logitech z906 który ma 500 watt chodź w to wątpię.  Karta sama w sobie już daje dobrą jakość na głośnikach Logitech x540 oraz na moim 2 zestwie 2.1 Creative A120 dlatego skłoniłem się nadal w stronę Logitecha ale z najwyższej półki. Jest możliwość odsłuchu sprzętu Z906 np. w mediamarkt z tej opcji skorzystam i zobacze jak naprawde grają. 

szagus
komentarz
komentarz

Z906 są naprawdę przeciętne, jak każde plastikowe głośniki 5.1. Wymienione Edifiery i Geniusy zagrają lepiej. Co do mocy - może i zagrają głośniej tylko co z tego, skoro powyżej dajmy na to 50% głośności dźwięk będzie już bardzo zniekształcony.

gnomon69
komentarz
komentarz

Wiec lepiej kupić te Geniusy niż Logitech i miec połowę pieniędzy w kieszeni ? Szukać używek czy lepiej nowe by mieć gwarancje bo ponoć są awaryjne dziś działają jutro już nie. Chyba ze to mit teoretyków. Z tymi Ediferami jest problem z dostępnością. Chce by mi posłużyły. Katowane do granic możliwości nie będą. Maksymalnie 3/4 mocy będę kręcić. Bo  i tak będą mocniejsze niż obecne x-540. Tylko zastanawiam się nad stosunkiem szumów które są mniejsze niż u Logitecha

szagus
komentarz
komentarz

 

Cytuj

 

Wiec lepiej kupić te Geniusy niż Logitech i miec połowę pieniędzy w kieszeni ?

 

Tak.

 

Cytuj

Szukać używek czy lepiej nowe by mieć gwarancje bo ponoć są awaryjne dziś działają jutro już nie.

To już Twój wybór, ja bym się nie bał używek.

 

Cytuj

Tylko zastanawiam się nad stosunkiem szumów które są mniejsze niż u Logitecha

To głównie zależy od karty dźwiękowej, kabli, no i trochę od głośników.

gnomon69
komentarz
komentarz

dziękuje 

LogitFix
komentarz
komentarz

W którym logitechu? Z906?
Parametry tego zestawu są wzięte z powietrza i nie radziłbym się nimi sugerować.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.