x-kom hosting

Problem z rozruchem systemu

Arrogante
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem, moze zaczne od tego ze mialem 2gb ramu 2x1 jakies stare, ale to nie istotne, postanowilem rozszerzyć moją pamięć RAM do 4GB, w tym celu zakupilem 4x 1GB Kingstona (KVR667D2N5/1G) 667MHz, moj problem polega na tym, ze gdy wpinam wszystkie cztery kosci, moj system zawiesza sie na Ekranie startowym (czyli pierwszym black screenie z modelem plyty glownej info jak wejsc w biosa itd). Każdą z osobna sprawdzilem (razem i osobno) w kazdym ze slotow. Gdy mam wpiete trzy kosci, system normalnie startuje, nie ma zadnych problemow. Na poczatku myslalem ze to dlatego ze powyzej 4gb wymagany jest system 64 bitowy, ktory jak sie okazalo po zainstalowaniu problem wystepowal nadal. Pozniej pomyslalem ze moze to wina biosa ktory nie był zaktualizowany do najnowszej wersji, biosa zaktualizowalem - zadnych rezultatow.

Macie jakieś pomysly, czym to moze byc spowodowane ? 

Z gory uprzedze, ze przed zakupieniem pamieci, dokladnie upewnilem sie, ze moja plyta je obsluguje. (https://www.asus.com/Motherboards/P5LVM_1394/HelpDesk_QVL/)

Wiec to tez odpada. Martwi mnie tylko jedna rzecz, na jednej z kosci ktore do mnie przyszly, co prawda widnieje naklejka Kingstona, lecz na czarnych kwadracikach (przepraszam za moje prostackie stwierdzenie) widnieje nazwa Hynix, i tu pytanie, czy kingston z hynixem wspolpracowali ? czy to podrobka czy co ?

Ogolnie kupilem 4 nowe kosci poniewaz zalezalo mi na kompatybilnosci i pracy na 2x dualu, problem w tym ze taki ze mnie znawca jak z koziej dupy trabka :D Dlatego kolejne moje stwierdzenie brzmi tak: z tego co wyczytalem z programu CPU-Z, to pochodza z roznych rokow, nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie pod wzgledem pracy w dual channel.

Proszę o pomoc, chce wycisnac jak najwiecej z tej plyty a 3gb to troche malo ;/

Moj cfg sprzetowy to:

Plyta - ASUS P5L-VM 1394

RAMY - PODALEM WYZEJ

Procek - E6600 2,4GHz

Zasilacz - Chieftec GPS 450AA-101A

Karta - Radeon HD 5670 512mb

System - Win7 Ultimate 64bit

 

Pozdrawiam :)

 

Edytowane przez Arrogante

Dark_Moon
komentarz
komentarz
51 minut temu, Arrogante napisał:

Martwi mnie tylko jedna rzecz, na jednej z kosci ktore do mnie przyszly, co prawda widnieje naklejka Kingstona, lecz na czarnych kwadracikach (przepraszam za moje prostackie stwierdzenie) widnieje nazwa Hynix, i tu pytanie, czy kingston z hynixem wspolpracowali ? czy to podrobka czy co

Tym się nie musisz martwić. Producenci pamięci biorą czipy (czarne kwadraciki) od innych producentów. Były takie pamięci Kingstona z czipami Hynix, więc może jeszcze jakieś produkują. Kingston korzystał także z usług Samsunga także firmy Winbond na Tajwanie i pewnie jeszcze innych. Co do problemu to pewnie odezwie się ktoś kto się bardziej zna. Rok produkcji nie ma znaczenia.

Arrogante
komentarz
komentarz

Ok dzięki wielkie ;) czekam na pomoc 

Arrogante
komentarz
komentarz

Moge prosic o pomoc ? W innych tematach widze odpowiedzi, czyzby zaden z was nie znal rozwiazania tego problemu ?

  • 2 tygodnie później...
Arrogante
komentarz
komentarz

Dzieki....

lostos
komentarz
komentarz

u mnie jest podobnie 8 GB ram do wymiany niestety..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.