x-kom hosting

Monitor do 1400

Byun
utworzono
utworzono

Dzień dobry. 

Mój monitor 27 calowy Samsung kończy żywot. Pokazały się 2 pionowe kreski przy lewej krawędzi ekranu. Chce kupić nowy 24 calowy. Pracuje na komputerze głownie grzebie w kodzie stronek. Czasami zagram w Starcraf2. Jest to mój priorytetowy monitor, drugi 24 calowy jest dodatkowym. Czy coś polecacie do kwoty 1400 zł zależy mi na tym by miał małe zużycie prądu.

Youki
komentarz
komentarz

Eizo EV2450 z 5 letnią gwarancją w tej cenie dostaniesz.

 

krzysiuus
komentarz
komentarz

Można też się zainteresować NEC E243WMi, ok stówkę taniej.

Byun
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź.

Youki pisałem że przymierzam się do 27 cali około a ten Eizo jest 24 z tego co zauważyłem.

krzysiuus ten nec tez 24 cale...

Edytowane przez Byun
Youki
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Byun napisał:

Chce kupić nowy 24 calowy.

Tak napisałeś. ;)

 

27 cali to już tutaj bardziej optymalnie WQHD pasuje, zależy jaką masz GPU, ale w tym budżecie pownieneś znaleźć BenQ GW2765HE

Byun
komentarz
komentarz (edytowane)

a to moja pomyłka przepraszam. Chodziło mi o nowy 27 calowy :). Mam MSI Gtx 1050

Dziękuję za podpowiedź za co sądzicie o tym: https://www.morele.net/monitor-samsung-s27d590p-ls27d590psx-en-652328/

Edytowane przez Byun
punx
komentarz
komentarz

Od tygodnia jestem posiadaczem AOC i2769Vm i mogę powiedzieć, że jestem mega zadowolony. Siedzę 60-70cm od monitora i wbrew temu co pisali inni, nie widać żadnych pikseli.

Youki
komentarz
komentarz

A jak bliski siedzisz od monitora?

Byun
komentarz
komentarz

około 80-90 mc

Youki
komentarz
komentarz

Celowałbym w WQHD przy tej odległości, poza tym w końcu monitor to zakup na lata.

Byun
komentarz
komentarz

Dzięki za propozycje. Hmm przemyślę temat choć na tą chwile jestem sceptyczny. Każdy nawet najlepszy monitor się psuje prędzej czy później dlatego nie mam w zwyczaju kupować w tym przypadku drogiego sprzętu , co innego komputer który pada raczej rzadziej niż monitor. Dodatkowo kwestia zużycia prądu. Pracuję na 2 monitorach cały dzień i to codziennie do tego komp daje to spory udział w rachunkach za prąd. Nie mam na punkcie oszczędności obsesji, ale po co kupować monitor z dwukrotnie większym zużyciem prądu i płacić za jego użytkowanie 2 x więcej -  nie lubię marnotrawstwa. Z drugiej strony bardzo kusi większa przestrzeń robocza jaką podaruje mi przy tym samym rozmiarze taki monitor. 1469 pln stoi na allegro Monitor IIYAMA GB2783QSU 27 1ms WQHD sam nie wiem .... 

Youki
komentarz
komentarz

Tylko to matryca TN, przy 27 calach i bliskim siedzeniu nie jest to komfortowe.

Byun
komentarz
komentarz (edytowane)

a jaka ewentualnie byłaby komfortowa IPS ? I na czym polegałby dyskomfort w przypadku TN mogę zapytać?

 

Edytowane przez Byun
Youki
komentarz
komentarz

TN ma wąskie kąty widzenia, przy bliskiej odległości i tym, że 27 cali to dość duża przestrzeń robocza na bocznych krawędziach monitorach może być już widoczny spadek kontrastu 

Byun
komentarz
komentarz

Przez ten temat mam więcej wątpliwości niż miałem przed jego napisaniem :)

Youki
komentarz
komentarz

Zawsze możesz kupić przez internet i zwrócić jeśli nie będzie CI coś odpowiadać.

 

Byun
komentarz
komentarz

Nie jestem zwolennikiem oddawania sprzętu uważam że to podnosi koszty sklepu i w przyszłości cenę i jest słabe. Ponoć na WQHD nie można uruchomić Starcrafta2 gdyż powoduje to nierówne szanse w multiplayer a tak się składa że to jedyna gierka w jaką czasem pogram.No i dodatkowo każdy nawet ten lepszy teoretycznie sprzęt składany jest przez studentów z Chin i prawie na pewno tuż po gwarancji się zepsuje. Dlatego tez zaczynam skłaniać się raczej ku wersji full hd na lepszej matrycy i może z jakimś lepszym odświeżaniem. Monitor szczególnie nowszy model to rzecz krótkoterminowa i myślę że nie powinno się niej przepłacać a WQHD to duża kasa i większe koszty. Trochę korci większa przestrzeń robocza ale nie za taką kasę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.