x-kom hosting

Laptop sam się wyłącza.

krypta13
utworzono
utworzono

Witam,


Mam ogromny problem z laptopem. Jest to dell studio 1555. System win7. W różnych nieprzewidzianych momentach laptop sam się wyłącza. Nie jest to restart, nie pojawia się żadne okno tylko jakby nagle odcinali zasilanie i czarny ekran. Należy znowy włączyć lapka przyciskiem. W laptopie są dwie kości pamięci. Wyłącza się na każdej i na obu więc to raczej nie to. Grafika była testowana programem FurMark i nie zauważyłem problemów. Czasem działa cały dzień a czasem wyłącza się kilka sekund po zalogowaniu użytkownika do systemu. Jest jeden moment, w którym wiem że laptop się wyłączy a dokładnie po włączeniu strony http://www.wp.pl.

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Paweł

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż profilaktycznie temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.

Zasilacz i bateria oryginalna?

jc0bb
komentarz
komentarz

tak jak Youki napisał. Kolega miał problem z temperaturami - gdy dochodziły do bardzo wysokich laptop sam mu się wyłączał i być może w twoim przypadku jest tak samo. 

krypta13
komentarz
komentarz

Nie jest to wina temperatury, ponieważ wyłączenie następuje nawet zaraz po włączeniu laptopa, który kilka dni nie był włączany. Wszystko w laptopie jest oryginalne poza grafiką. Była wymieniana rok temu i niedługo potem to zaczęło się dziać. Na wszelki wypadek zamieszczę grafikę z temperaturą :).

Temperatura.jpg

Niby program pokazuje że wysoka, ale na teście było ponad 100 stopni :)

krypta13
komentarz
komentarz

Oj chyba nikt nie ma pomysłu na rozwiązanie mojego problemu :(

  • 2 miesiące później...
zyhelyw
komentarz
komentarz

Podłącz laptopa do źródła zasilania.
Zapisz i zamknij wszystkie aplikacje działające na Twoim komputerze.
Przejdź do strony sterowników i pobierania firmy Dell, a następnie wybierz produkt lub wprowadź swój znacznik serwisowy.
Rozwiń strzałkę obok BIOSu i znajdź bieżącą wersję systemu BIOS.
Kliknij Pobierz plik.
Wybierz preferowaną metodę pobierania i kliknij Kontynuuj.
Jeśli wybrano pobieranie pojedynczego pliku, zapisz plik na pulpicie i zamknij wszystkie aplikacje. Rozpocznij instalację, klikając dwukrotnie plik wykonywalny i postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji.
Jeśli wybrano, użyj Menedżera pobierania, postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.
Kliknij kategorię BIOS i kliknij Pobierz plik.
Komputer przenośny zostanie automatycznie uruchomiony ponownie.
Jeśli wykonasz kroki rozwiązywania problemów i wciąż występują problemy, odwiedź Podręcznik użytkownika Dell Studio 1555, aby uzyskać pomoc.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.