x-kom hosting

Monitor pod Palit GeForce GTX1060 JetStream

kowcio
utworzono
utworzono

Witam. Jaki monitor możecie polecić pod komputer z kartą graficzną Palit GeForce GTX1060 JetStream 6GB DDR5 192bit. Gry typu wiedzmin3, gta5, battlefield1, lol, cs-go. Pytanie o budżet jest najtrudniejsze, ponieważ nie wiem ile chciałbym przeznaczyć. Powiedzmy, że na razie chce się wstępnie zorientować co jest polecane i w jakim budżecie a potem zdecydować się na coś. Kiedyś pomogliście mi z komputerem i podzespołami i mam nadzieję, że teraz też dacie radę :)

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Monitor to zakup na lata, coś względnie uniwersalnego to zaczynałbym od Dell P2417H z 3 letnią gwarancją i matrycą IPS.

daro76
komentarz
komentarz

Budżet? Ile cali?

kowcio
komentarz
komentarz

Witam ponownie po dłuższym czasie, co do budżetu to tak, na allegro i olx można używane 144hz dostać za około 800zł

http://allegro.pl/monitor-benq-xl2411z-144hz-1ms-dla-gracza-i6719491054.html#thumb/2

https://www.olx.pl/oferta/monitor-aoc-24-g2460pqu-br-144hz-CID99-IDk82kU.html#c68c413964

https://www.olx.pl/oferta/monitor-benq-xl2411z-144hz-CID99-IDkitmQ.html#c68c413964

Teraz pytanie czy ja tego potrzebuję. Wiem że 144hz bierze się pod cs-a ale ja w niego gram już rzadziej, i nigdy nie byłem i pewnie nie będę pro playerem, lubię postrzelać sobie i porushować B ^^ Wziąłem sobie od brata monitor 144hz na spróbowanie i powiem tyle, że różnicy między nim a moim obecnym BenQ G2222HDL D-SUB nie zauważyłem. Tak więc nie wiem czy w ogóle jest sens się pchać w coś takiego. Pytanie też czy moja obecna karta Palit GeForce 1060 JetStream byłaby w stanie ukazać tą moc 144hz. Jeżeli gra nie jest warta świeczki, to chciałbym kupić monitor w przedziale 500-700zł. Na forum znalazłem takie coś :

http://allegro.pl/monitor-led-iiyama-g-master-black-hawk-ge2488hs-b2-i6711177512.html

Możecie polecić coś lepszego/innego czy zostać przy tym?

Reasumując:

1. Czy opłaca mi się brać monitor 144hz?

2. Czy moja karta graficzna wykorzysta dostępność 144hz w monitorze?

3. Jaki monitor w przedziale 500-700zł (filmy, internet, gry typu lol, cs, b1, wiedzmin3, gta v)

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kowcio napisał:

Wziąłem sobie od brata monitor 144hz na spróbowanie i powiem tyle,

A pod jakie złacze podlaczyles tak w ogóle monitor?

kowcio
komentarz
komentarz
37 minut temu, Youki napisał:

A pod jakie złacze podlaczyles tak w ogóle monitor?

ten od brata pod DVI-D, ten co mam go teraz idzie na konwerterze z VGA na hdmi i jest podpięty do karty właśnie pod hdmi, ten 144hz podpinałem też do karty pod DVI-D

Duffy
komentarz
komentarz

Jakie gry ? Na pewno w ustawieniach karty było 144hz ? Różnica jest zauważalna gołym okiem nawet na pulpicie przesuwając kursor myszki, ja po dniu z 144hz nie mogłem już powrócić do 60.

kowcio
komentarz
komentarz

sprawdzaliśmy na przykładzie GTA V. Ustawiliśmy i w grze i w ustawieniach komputera 144hz i osobiście różnicy nie widziałem, płynność myszki jakoś do mnie nie przemawia :)

Duffy
komentarz
komentarz

Jezeli masz zamiar grać w gry typu GTA V, Wiedzmin 3 itp. to wtedy nie ma sensu się interesować 144, bo aż takiej różnicy nie zauważysz chyba, że wezmiesz monitor z G-Sync to wtedy przy dużych spadkach fps nie jest zauważalna stara płynności, ale mimo wszystko, jeśli więcej czasu spędzasz przy grach typu gta, wiedzmin to jednak lepiej jest zainwestwoać w coś na panelu IPS. No chyba, że grasz tak jak ja 90 % to są FPSy a 10% to wszystko inne to wtedy 144hz ma sens, bo różnica jest mega wielka. :) 

kowcio
komentarz
komentarz

no właśnie mając pulę 100% to tak:

35% wiedzmin3

10% b1

30% lol

20% cs

5% GTA V

Inne gierki też czasem zagram ale te tak najwięcej. Wydaje mi się, że lepszą opcją dla mnie byłby jakiś porządny IPS tylko jaki?

Duffy
komentarz
komentarz (edytowane)

No to jednak lepiej iść jest w IPS, a i gtx 1060 uciągnie 144hz jak coś. 

Kwota do 800 tak ? i ile " Cie interesuje. 24?

Edytowane przez Duffy
kowcio
komentarz
komentarz

myślałem do 700, no i jeżeli byłoby 24 to spoko (ten co dałem link z allegro black hawk zły jest? )

kowcio
komentarz
komentarz

No nic, to teraz tylko muszę wybrać coś dla siebie i poczytać jeszcze na temat PLS bo niby to to samo a niby nie.

Duffy
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic konkretnego nie znajdziesz w tym budzecie, ma lepszy czas reakcji niż dell czy aoc, dzięki czemu będzie lepszy do FPS.

Możesz tego della gdzieś poszukać używki na gwarancji

Edytowane przez Duffy
kowcio
komentarz
komentarz

na allegro ten samsung jest za 650 więc niby 100zł różnicy, cena pozostałych jest porównywalna, chyba wezmę pls

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.