x-kom hosting

Problem z procesorem

sQubany17714
utworzono
utworzono

Witam,

mój nowy laptop posiada procesor Intel Core i7-6700HQ (2.6 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache http://www.komputronik.pl/product/328393/msi-gl72-6qf-681xpl.html?fromVariant=1, a w systemie jest napisane że procesor osiąga maksymalne taktowanie 2.6GHz. Czy to jest błąd w systemie, czy procek rzeczywiście taki jest?

procek.png

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko jest OK. Ten CPU pracuje z taktowaniem 2.8 GHz, maksymalnie 3.5 GHz w Trybie Turbo.

  • Dobra wypowiedź 1
sQubany17714
komentarz
komentarz
25 minut temu, Youki napisał:

Wszystko jest OK. Ten CPU pracuje z taktowaniem 2.8 GHz, maksymalnie 3.5 GHz w Trybie Turbo.

A nie 2.6Ghz?

bemol911
komentarz
komentarz
3 minuty temu, sQubany17714 napisał:

A nie 2.6Ghz?

 

Tak, 2,6GHz.

  • Dobra wypowiedź 1
sQubany17714
komentarz
komentarz

Proszę mnie bardziej przekonać :) bo nie będę mógł spać spokojnie :) 

bemol911
komentarz
komentarz

Ale jak bardziej przekonać ? we właściwościach pokazana jest bazowa wartość taktowania procesora. Mam Ci przesłać screena z mojego laptopa ? :D

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

Dokładnie tak bazowa jest pokazana, jak laptop potrzebuje więcej mocy procesor przechodzi na wyższe taktowanie czyli tak zwany tryb turbo, zależy co robisz ale pewnie tego nie wykorzystasz.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.