x-kom hosting

[3500] Wydajny laptop do wszystkiego. (Gry, programy, internet, muzyka, filmy)

MP9501
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, Potrzebuję dobrego, wydajnego laptopa do codziennego zastosowania.

Chciałbym by nie był większy niż te 15 cali, nie był gruby i ciężki.

Procesor najlepiej intel i5, ale zdaję się na Wasze doświadczenie. 

Chciałbym uniknąć zamulania tego komputera, nienawidzę czekać aż coś mi się wczyta

Czas pracy na baterii jest dla mnie ważny, temperatura podczas pracy też, nie chce żeby się grzał

Na dysk SSD pewnie budżetu nie starczy, ale nie chcę szrotu.

Napęd CD/DVD jest zbędny, chyba że macie jakieś argumenty za tym by się z nim nie rozstawać, ale nie pamiętam kiedy ostatnio coś do niego wsadziłem.

Chciałbym żeby jakoś ładnie wyglądał a nie typowo gammingowo bo mi się to w ogole nie podoba.

 

Będzie mi potrzebny do:

- codziennego zastosowania, czyli intensywnego przeszukiwania internetu (nawet 20 kart jednocześnie)

- słuchania muzyki

- oglądania filmów

- do różnych programów, które będą mi potrzebne na studia. (coś typu AutoCAD lub ProEngineer, jednak nie chodzi tu o rendering Bóg wie czego, raczej podstawy, do tej pory nawet i3-2100 dwała radę)

- Gry, coś typu CS:GO na najwyższych wymaganiach, ale fajnie jakby pociągnął dużo bardziej wymagające gry typu GTA

 

Bez systemu. 

+ Mam do wyboru z uczelni darmowy system. Brać 7 czy 10?

 

 

Edytowane przez MP9501

MP9501
komentarz
komentarz
7 minut temu, Youki napisał:

System to W10

W tej cenie masz MSI GL62 z 4 rdzeniowym procesorem, 8 GB RAM, wydajnym układem 960M oraz możliwością dokupienia dysku SSD na złącze M.2 http://www.x-kom.pl/p/344676-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx960m-fhd.html

 

Grubas straszny, A Coś takiego?

http://www.x-kom.pl/p/334907-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-700-15-i5-6300-8gb-1201000-gtx950m.html

http://www.x-kom.pl/p/339823-notebook-laptop-156-asus-r558uq-dm513d-12-i5-7200u-12gb-512ssd-dvd-gt940mx.html

Youki
komentarz
komentarz

Y700 to też do najcieńszych nie należy, a Asus to caaałkiem znacznie wolniejszy. 2 rdzeniowy CPU itp. 

Masz zbyt wysokie wymagania co do tej kwoty.

MP9501
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Youki napisał:

Y700 to też do najcieńszych nie należy, a Asus to caaałkiem znacznie wolniejszy. 2 rdzeniowy CPU itp. 

Masz zbyt wysokie wymagania co do tej kwoty.

No to może mniejszy nacisk kładźmy na te gry, byleby to nie był pokaz slajdów przy tym CSie.

Ten rendering dawał radę na i3-2100 więc i5 nie musi być 4 rdzeniowy

Zdaję sobie sprawę, że w tej cenie nie można mieć wszystkiego.

Edytowane przez MP9501
Prosaid
komentarz
komentarz

Lenovo - Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, dobrze wykonana aluminiowa obudowa przy tym smukła, elegancka, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów,  dobre osiągi na baterii.  Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

W tej cenie masz MSI GL62 z lepszym procesorem

http://www.x-kom.pl/p/346874-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb275ssd-gtx960m-fhd.html

MP9501
komentarz
komentarz
25 minut temu, Prosaid napisał:

Lenovo - Matryca półmatowa FULL HD IPS LG Phlilips o dobrych kątach widzenia oraz kontraście, mocne zawiasy, niezła wydajność w grach, dobrze wykonana aluminiowa obudowa przy tym smukła, elegancka, bardzo dobre głośniki JBL, przyjemny w dotyku pulpit roboczy możliwość dodania dysku SSD na złączu M.2, niskie temperatury robocze pod obciążeniem O wiele lepsze temperatury niż w Y50,łatwy dostęp do układu chłodzenia, ergonomiczne rozmieszczenie portów,  dobre osiągi na baterii.  Dobry i uczciwy stosunek możliwości do ceny

 

W tej cenie masz MSI GL62 z lepszym procesorem

http://www.x-kom.pl/p/346874-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-7300hq-8gb-1tb275ssd-gtx960m-fhd.html

Jak z awaryjnością i reklamacją Lenovo? 

Prosaid
komentarz
komentarz

Serwis działa słabo jest w Niemczech awaryjność to kwestia względna ciężko sie tutaj wypowiedzieć o tym

MP9501
komentarz
komentarz
5 minut temu, Prosaid napisał:

Serwis działa słabo jest w Niemczech awaryjność to kwestia względna ciężko sie tutaj wypowiedzieć o tym

Z reguły co bym nie kupił to i tak ląduje w serwisie minimum raz, Przez słabo działający serwis mam rozumieć długi czas realizacji czy naprawy też są robione słabo?

Sobiepan
komentarz
komentarz

naprawy też są robione słabo, często się zdarza że serwis odmawia wykonania naprawy gwarancyjnej

MP9501
komentarz
komentarz
10 minut temu, Sobiepan napisał:

naprawy też są robione słabo, często się zdarza że serwis odmawia wykonania naprawy gwarancyjnej

A sklepy typu X-kom nie zapewniają jakiegoś serwisu polskiego jeśli sprzęt kupimy u nich?

bemol911
komentarz
komentarz
3 minuty temu, MP9501 napisał:

A sklepy typu X-kom nie zapewniają jakiegoś serwisu polskiego jeśli sprzęt kupimy u nich?

 

Sklep odsyła sprzęt do producenta. 

MP9501
komentarz
komentarz
6 minut temu, bemol911 napisał:

 

Sklep odsyła sprzęt do producenta. 

A nie ma czegoś co ma bebechy takie jak ten Y700 (i nie wygląda jak msi albo asus gammingowy) i jest w podobnej cenie? Jakiś Dell czy cuś

Youki
komentarz
komentarz

Dell by się i znalazł ale to nie w tym budżecie.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.