x-kom hosting

Optymalizacja starego laptopa.

Norad
utworzono
utworzono

Witam.

Od niedawna zostałem zmuszony do powrotu do mojego starego laptopa hp nc 8430.

Po tylu latach o dziwo jeszcze śmiga ale to już nie to samo co kiedyś. Mam problem z grami a konkretnie chodzi o lol-a kiedyś mi chodził płynnie na tym sprzęcie i nie było problemów, teraz osiąga 7- 30 fps co jest raczej niegrywalne. Chodzi mi tylko o tą grę.

Próbowałem grzebać w ustawieniach catalyst i niewiele to dało, pozmieniałem kompozycje win na minimum, rozdzielczość to samo.

WIem, że to leciwy sprzęt i rozsądek podpowiada by po prostu go zmienić ale będzie to raczej niemożliwe przez najbliższy czas (urodziło mi się dziecko).

Możliwe, że kwestia konfiguracji, zainstalowania wydajniejszych sterowników, słyszałem też o podkręcaniu procesora czy sp 4. Nie znam się jednak na tym tak bardzo i chciałbym poprosić Was o pomoc.

Świeżo po formacie win xp sp3+ drivery -miałem jakieś wypalone na płycie.

t7200

1680x1050

W pliku załączyłem screeny. Dodam jeszcze, że jakieś 3- 4 lata temu był czyszczony w środku, wymieniana była pasta, i chwile potem zastąpiłem go nowszym, więc trafił do szafy i tak przeleżał aż do dzisiaj, więc zakładam, że jest w miarę czysty.

 

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

scrin.JPG

scrin.JPG

Youki
komentarz
komentarz

Czas go przeczyścić, CPU w spoczynku ma już prawie 80 C a to stanowczo zbyt wysoko.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.