x-kom hosting

Surface pro 4 vs zwykły laptop

Olehu
utworzono
utworzono (edytowane)

Obecnie posiadam laptopa Lenovo g50-70 (8gb ramu, i5 5200u, Amd radeon m230). Zastanawiam się nad przesiadką na surface pro 4, bo taki mniejszy tableto-laptop jest o wiele bardziej mobilny. A podobno wydajnością całkiem niezły :)

I jestem ciekaw jak wypada właśnie pod względem wydajności Surface pro 4, w porównaniu do laptopa, który obecnie posiadam. Jeżeli chodzi o zastosowania, to:

- Przeglądarka internetowa, programy biurowe - głównie to

- Montaż filmów - sporadyczny, nie zależy mi na tym, żeby renderowały się w minutę. Mogę spokojnie poczekać dłużej :)

- Sporadyczne granie, w mało wymagające gry

Czy różnica w wydajności w tych obszarach jest duża? A jeżeli tak, to na korzyść którego urządzenia?

Edytowane przez Olehu

Youki
komentarz
komentarz

Zależy w jakiej konkretnie konfiguracji, poza tym w temacie piszesz o modelu 3 generacji, potem znowu 4 generacji. To jak to w końcu jest :)

  • Dobra wypowiedź 1
Olehu
komentarz
komentarz

Racja, w trakcie pisania posta przyłapałem się na tym, że piszę "3" zamiast 4 - mój błąd. Przepraszam.

Jeżeli chodzi o konfigurację, to sądzę, że 8gb ramu i i7. Chyba, że różnica pomiędzy 8gb ramu, a 16 jest gigantyczna, to wtedy zastanowię się nad tą konfiguracją ;)

Youki
komentarz
komentarz

Wydajnościowo w codziennym użytku podobnie, może nawet na plus jeśli chodzi o odczucia, jeśli w obecnym laptopie masz tylko dysk HDD

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

Surface pro to bardzo fajnie sprzęty dużo osób je chwali moim zdaniem jedyni minus to cena, gdyż normalny laptop czy ultrabook można już lepszy dostać.

  • Dobra wypowiedź 1
Olehu
komentarz
komentarz

@Prosaid a podasz przykłady lepszych laptopów, lub ultrabooków? ;)

Prosaid
komentarz
komentarz

Budżet?

Olehu
komentarz
komentarz

7000zł 

Ekspert Microsoft
komentarz
komentarz

Cześć Olehu, do korzystania z programów biurowych, przeglądania internetu czy też montażu filmów Surface Pro 4 z łatwością spełni Twoje oczekiwania.
W przypadku gier, na internecie znajdziesz wiele filmów, gdzie użytkownicy uruchamiają wymagające tytuły. Jeśli w Twoim Lenovo nie posiadasz dysku SSD, przy Surface Pro 4 zauważysz o wiele szybsze uruchamianie się systemu czy też aplikacji.
Ponadto, Surface Pro 4 posiada zdecydowanie wyższą rozdzielczość niż wspomniany G50-70, co również przekłada się na wygodę pracy.
Sądzę, że wymiana Twojego laptopa na hybrydę Microsoftu to dobry pomysł. 
Szczególnie że wraz z kupnem takiego sprzętu dostajesz urządzenie, które potrafi wytrzymać kilka godziń na baterii oraz jest niesamowicie mobilne :)
 

Prosaid
komentarz
komentarz

Trochę za mało zapytałem inaczej

1) Kwota przeznaczona na zakup:

2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):

3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)

4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

5) Osobiste preferencje:

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.