x-kom hosting

[7000] najnowsze gry, wytrzymała bateria, jakość.

RayBan
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Otóż szukam laptopa na dłuższą metę, na którego mogę przeznaczyć więcej środków. Mam na oku kilka rozwiązań lecz potrzebowałbym rady kogoś bardziej doświadczonego na tym polu.
Przede wszystkim nie jestem pewien co do dysków SSD, który byłby odpowiedni i gwarantowałby szybką pracę jak i uruchamianie systemu/aplikacji. Główne różnice między 2 laptopami które poniżej przedstawię to karta graficzna - 3GB lub 6GB oraz jakość - MSI(znana i dobra gamingowa marka) oraz SMART7 by Clevo(wiem niewiele). Zastanawiam się również, czy nie przesadzam z niektórymi rzeczami i starczyłoby mi mniej a w dodatku zamknąłbym się w niższej cenie. Ważną kwestia jest również wentylacja żeby laptop się nie nagrzewał.
Szczególnie interesują mnie te lapopty (zwróćcie uwagę na wybory w konfiguratorze. (dodatkowy ram, dysk ssd itd.)
1. https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/681-smart7-m514d-clevo-p650hp6-g-gtx1060.html#/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa_na_terenie_polski/drugi_port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_hitachi_travelstar_7200rpm_hts721010a9e630_/system_operacyjny_windows-windows_10_home_pl_64_bit_dvdpendrive_oem/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-intel_wireless_ac_8265_2x2_a_b_g_n_ac_do_867mbps_24ghz_5ghz_bt_40/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/klawiatura-klawiatura_podswietlana_wielokolorowo_polska_us_international/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_kryonaut_thermal_grizzly_na_grafike_i_procesor/personalizacja_kolorystyczna_obudowy-zostawiam_obudowe_bez_zmian/kolory_do_zewnetrznej_personalizacji_obudowy-malachitowy/sluchawki-dzieki_bez_sluchawek/port_m2_ssd-ssd_m2_2280_pcie_x4_corsair_mp500_nvme_120gb_mlc_do_3000_2400mb_s/myszki-msi_interceptor_ds100/pamiec_ram_sodimm_ddr4-pamiec_sodimm_16gb_2x8gb_ddr4_2400mhz_cl17

 

2.https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/698-msi-ge62vr-7rf-288xpl-gtx-1060-apache-pro.html#/gwarancja-2_lata_dla_konsumenta_i_firm_door_to_door_na_terenie_polski/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa_na_terenie_polski/system_operacyjny_windows-windows_10_home_pl_64_bit_pendrive_box/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_kryonaut_thermal_grizzly_na_grafike_i_procesor/myszki-msi_interceptor_ds_b1/sluchawki-dziekuje_bez_sluchawek/port_m2_ssd-ssd_m2_2280_pcie_x4_corsair_mp500_nvme_120gb_mlc_do_3000_2400mb_s/pamiec_ram_sodimm_ddr4-pamiec_sodimm_16gb_2x8gb_ddr4_2400mhz_cl17/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_7200rpm_dysk_fabryczny/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera

 

Może ktoś z was ma sugestie co do konfiguracji bądź wyjdzie z innym, lepszym pomysłem? Czekam na pomocne odpowiedzi. :)

Dostrzegłem jeszcze wersję ze słabszym procesorem i zastanawiam się czy warto czy może zbyt odczuję tę różnicę. :


https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/554-smart7-m513d-clevo-p650rp6-g-gtx1060.html#/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_do_4_dni_roboczych_z_dostawa_na_terenie_polski/drugi_port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_hitachi_travelstar_7200rpm_hts721010a9e630_/system_operacyjny_windows-windows_10_home_pl_64_bit_dvdpendrive_oem/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-intel_wireless_ac_8265_2x2_a_b_g_n_ac_do_867mbps_24ghz_5ghz_bt_40/pamiec_ram_sodimm_ddr4-16gb_2x8gb_ddr4_2133mhz_cl15/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/klawiatura-klawiatura_podswietlana_wielokolorowo_polska_us_international/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_kryonaut_thermal_grizzly_na_grafike_i_procesor/personalizacja_kolorystyczna_obudowy-zostawiam_obudowe_bez_zmian/kolory_do_zewnetrznej_personalizacji_obudowy-dziekuje_nie_maluje/port_m2_ssd-ssd_m2_2280_pcie_x4_corsair_mp500_nvme_120gb_mlc_do_3000_2400mb_s

Edytowane przez RayBan

RayBan
komentarz
komentarz

Nikt, nic?... 

Sobiepan
komentarz
komentarz

Powiem tak nawet najgorszy dysk SSD będzie szybszy od HDD :D

 

Grafika GTX 1060 w wersji 6GB jest wydajniejsza od tej z 3GB, z tych dwóch wybrałbym MSI 

 

popatrz jeszcze po za Acer Predator, Dell Alienware :)

Hyperbook także :D

RayBan
komentarz
komentarz

Bardziej chodziło mi o HDD jako głowny i SSD na system żeby sprawnie sie odpalał - czy najzwyklejszy ssd 120gb starczy czy powinienem zaopatrzyc sie w cos lepszego? O karcie wiem lecz MSI posiada wersje 3gb dlatego nie wiem czy pójść na wydajność karty(6gb na clevo) czy renome marki(3gb na MSI)? W tych wymienionych przez Ciebie za identyczne osiagi zaplace duzo wiecej a to problem więc chyba odpadaja.. No i co z tym ostatnim rozwiazaniem ze słabszym procesorem? Znośnie na dłuższą metę czy odczuję?

Sobiepan
komentarz
komentarz

120 GB ns SSD CI starczy spokojnie, nie odczujesz różnicy między tymi procesorami do gier starczyła by CI nawet i5 :)

RayBan
komentarz
komentarz

Odświeżam. Opcje zeszły tylko do Smart7 poniewaz nie przetrawię klawisza między spacją a prawym altem w MSI. Teraz zastanawiam się czy wybrac wersje z gtx 1070 ponieważ karta nie jest wymienna a nie wiem czy za kilka lat 1060 będzie wystarczająca. 

Opcja z 1070 - https://xtreem.pl/laptopy-dla-graczy/687-smart7-m514e-clevo-p650hs-g-gtx1070.html#/priorytet_zamowienia-standardowy_czas_realizacji_wysylka_do_4_dni_roboczych_1_dzien_roboczy_na_dostawe/drugi_port_m2_ssd-dziekuje_port_m2_zostawiam_wolny/dysk_hdd_sshd_ssd-hdd_25_sata_1tb_hitachi_travelstar_7200rpm_hts721010a9e630_/system_operacyjny_windows-windows_10_home_pl_64_bit_dvdpendrive_oem/naped_optyczny-bez_napedu_optycznego/karta_sieciowa_bezprzewodowa_wifi-killer_gaming_wireless_ac_1535_a_b_g_n_ac_do_867mbps_24ghz_5ghz_bt_41/gwarancja_smart7-2_lata_door_to_door_standard_na_terenie_calej_polski/konserwacja-bez_uslugi_konserwacji/testowanie_laptopa_desktopa-wybieram_pelne_testowanie_komputera/port_m2_ssd-128gb_ssd_m2_2280_pcie_x4_nvme_plextor_m8pe_do_1600_500mb_s/klawiatura-klawiatura_podswietlana_wielokolorowo_polska_us_international/pasta_termoprzewodzaca-pasta_termoprzewodzaca_kryonaut_thermal_grizzly_na_grafike_i_procesor/personalizacja_kolorystyczna_obudowy-zostawiam_obudowe_bez_zmian/kolory_do_zewnetrznej_personalizacji_obudowy-dziekuje_nie_maluje/sluchawki-dzieki_bez_sluchawek/myszki-msi_interceptor_ds100/pamiec_ram_sodimm_ddr4-pamiec_sodimm_16gb_2x8gb_ddr4_2400mhz_cl17

 

Bądź za 7174zł identyk tylko z gtx 1060 zamiast 1070. (W obu cenach jest jeszcze myszka za ok 85zl). Jak uważacie? Czy 1070 bedzie niezbedna za dłuższy czas? Czy niepotrzebnie przepłace? Ostateczna i najuboższa wersja to i7 6700Hq (2.6 do 3.5 w turbo) oraz gtx 1060 przy reszcie bez zmian za 6469 zł. (Takze myszka w cenie). Lepiej dopłacic i się nie martwić czy któreś ze słabszych zestawień w zupełności mi wystarcza żeby pociągnac gry na wysokich przez najblższe lata? Staram się patrzeć przyszłościowo żeby zrobić jak najlepszy zakup w kwestii wydajności i kultury pracy ale nie orientuję się w sytuacji na tym polu. Pomocy! 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.