x-kom hosting

system na słabszego laptopa

patryskaack
utworzono
utworzono

witam. od 2013 roku posiadam hp compaq cq57. ma on 2gb ram, prpcesor Amd E-300 Apu bodajze... instalowalam na nim juz chyba wszystkie systemy, fabrycznie byl win7, ale po pol roku zaczął sie nie nadawać (brak odpowiedzi podczas prostych dzialan, np otwierania moich dokumentow czy komputera). no to zainstalowalam 8.1, na próbę. wszystko było fajnie, tez do czasu. zaktualizowalam do 10, mowie sobie a co mi tam... też mulilo. mialam do teraz xp, ale również juz cos sie dzialo.

wybór padl na linuksa, konkretnie dystrybucje mint. (kiedys mialam ubuntu, ale uwidzialo mi sie odpalac starsze gry na tym laptopie i wrocilam do xp). tez jakims demonem predkosci sie to nie okazuje, a minimalne wymagania spełnia... czy serio te laptopy to taki szmelc i musze po prostu cieszyć sie taka pseudoplynnoscia minta? (niby lepiej niz na innych systemach ale czasem az boli)

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Na ten CPU to w dniu premiery mocno narzekano na wydajność w podstawowych zadaniach. Możesz spróbować z Xubuntu przykładowo.

patryskaack
komentarz
komentarz

hm, tym bardziej boli mnie fakt ze kupilam ten szajs w 2013 roku za 1399zl...
a nie chce pakować w niego juz nawet zlotowki, wiec ramu nie doloze

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

a1996
komentarz
komentarz

Dziwne mam 7 acera exstanze co prawda na intelu ale jedno rdzeniowym 2 gigabajty Ramu zainstalowany win 10 i wszystko chodzi w miarę przyzwoicie nie jest to oczywiście Demon szybkości ale do podstawowej pracy w zupełności wystarcza Spróbuj to x Ubuntu które proponował kolega w poście wyżej a jaki to wychodziło wolno To spróbuj Linuksa archa ark chodzi nawet na 256 Megabajt

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

patryskaack
komentarz
komentarz

otwarty sam youtube, a i tak filmy sie scinaja. zostaje jedna scena a dzwiek leci dalej. kopiujac adres do vlc playera tez sa scinki... ten laptop to jakas porażka

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Nie no, na YT to nie ma co liczyć, co najwyżej przeglądanie stron z rezerwą cierpliwości.

tom1309
komentarz
komentarz

spokojnie możesz znaleźć na necie odchudzoną 7 ja używam takiego  systemu na gorszym sprzęcie. System jest   zoptymalizowany żeby śmigał używając tylko potrzebnych funkcji. Nie mam problemow z niczym używam go lata..

Prosaid
komentarz
komentarz

To raczej i tak dużo nie da, laptop po prostu ma słaba konfiguracje można tanio dostać lepsza biznesowkę

tom1309
komentarz
komentarz

ten system potrzebuje okolo 800 ramu :) 

bemol911
komentarz
komentarz
1 minutę temu, tom1309 napisał:

ten system potrzebuje okolo 800 ramu :) 

 

No i co z tego skoro przeglądarka itp potrzebuję RAM. 

tom1309
komentarz
komentarz (edytowane)

Mi tyle uzywał jak siedziałem na necie do 1gb gdzies:)

Edytowane przez tom1309
patryskaack
komentarz
komentarz

nie chce kupowac innego laptopa, bo mam wydajna nowa stacjonarke. chce jakkolwiek moc korzystac z tego laptopa na wyjazdach badz ogolnie poza domem do przegladania internetu, Youtube, muzyki, dokumentow. bo szlag mnie juz zaczyna trafiac, kiedy laptop zaczyna kaszlec przy otwartych (o zgrozo!) dwoch kartach przegladarki

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

spokojnie możesz znaleźć na necie odchudzoną 7 ja używam takiego  systemu na gorszym sprzęcie. System jest   zoptymalizowany żeby śmigał używając tylko potrzebnych funkcji. Nie mam problemow z niczym używam go lata..

powiesz cos więcej? skad ja mozna pobrać? spróbować moge wszystkiego, i tak dysk po formacie

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Prosaid
komentarz
komentarz

Wydaje mi się że to nazywa sie Windows 7 - Thin PC poszukaj w google :)

patryskaack
komentarz
komentarz

a jak jest z kwestią aktywacji? ja mam klucz do Win7 Home, czy Thin to osobny produkt który trzeba zakupić czy to jakaś wersja darmowa, bo tej informacji nigdzie znaleźć nie mogę...

Prosaid
komentarz
komentarz

Nie jestem pewien najlepiej poszukać odpowiedzi w google lub pytać u żródła czylli microsoft

tom1309
komentarz
komentarz (edytowane)

Sromo-Tnik nazywa się użytkownik co robi te przeróbki. Nie ma żadnych wirusów tak, jak mówię używam jego przeróbek lata robię przelewy nigdy nic mi nie zniknęło z konta i nie miałem żadnych problemów z użytkowaniem systemu

 

 

Podał bym ci link, ale raczej nie wolno na inne fora tego robić. Prosto wpisz tylko nazwę jego i wyskoczy ci ..

Edytowane przez tom1309
patryskaack
komentarz
komentarz (edytowane)

tak, wiem skąd pobrać, ale nie wiem jak z aktywacją. próbowałam nawet zainstalować viste ale sterowniki do wifi na viście sie wykrzaczały...

Edytowane przez patryskaack
  • 3 tygodnie później...
a1996
komentarz
komentarz

Wez moze uzyj innej przegladarki chrome i pochodne to pozeracze ramu

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.