x-kom hosting

Problem z napięciem pamięci RAM

karol2033
utworzono
utworzono

Witam mam mały problem posiadam pamięć crucial ballistix sports 2x8gb ddr3 1600 1.5v niedawno nabyłem płyte główna Asrock B150m PRO4S/D3 i do niej procesor i5-7400 tylko że nie wiedziałem iż wyżej wymienione ramy mają za duże napięcie w stosunku do procesora który wymaga ddr3 1.35v lub ddr4. I tu jest moje pytanie da się jakoś to zmniejszyć ? słyszałem że ramy mogą źle działać itp po takim działaniu a chciałbym je zachować. 

Youki
komentarz
komentarz

Kwestia czy płyta umożliwa Ci taką zmianę, ale raczej wątpie. Musisz w UEFI poszukać. Poza tym te kostki mogą nie działać na napięciu 1.35V

karol2033
komentarz
komentarz (edytowane)

Ehhh no nic kupie jakieś 1.35v a te sprzedam za dużo zabawy i za dużo niewiadomych czy zadziała czy nie i możliwość że procek może klapnąć od ramu to szkoda zachodu i za dużo ryzyka jak dla zielonego.

 

Czy te ramy będą dobre ?

 

http://www.emag.pl/pamiec-kingston-ddr3l-2x8gb-1600mhz-cl10-xyperx-fury-1-35v-czarny-hx316lc10fbk2-16/pd/DMTF7YBBM/#reviews-section

 

 

Edytowane przez karol2033
Youki
komentarz
komentarz

Nie masz możliwości zwrócić płyty jeszcze?

Jak już zmieniać pamięci to lepiej wziąć płytę pod DDR4

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.