x-kom hosting

Ogromne zużycie pamięci RAM

WINDOWS20005
utworzono
utworzono

Witam!

Mam dość duży problem, a mianowicie zużycie pamięci RAM jest bardzo duże nawet podczas siedzenia na pulpicie. Na pulpicie dochodzi do 50% (mam 8GB ramu, więc 4GB jest w użyciu), lecz gdy wchodzę w procesy i patrząc na zużycie niemożliwe jest, aby dochodziło aż do takiej ilości. Najgorzej jest w grach, gdy już nawet na posiedzeniu na pulpicie mam zużyte 4GB, a gdy odpalam grę to zużywam prawie całą pamięć ram, na liczniku jest 95%. Nie chce robić formata! 

System : Windows 7 

RAM:  Avexir Core Red LED DDR3-1600 CL9 - 8 GB

screeny również dodane

Screenshot 2017-01-24 18-22-06.jpg

Screenshot 2017-01-24 18-23-06.jpg

WINDOWS20005
komentarz
komentarz
43 minuty temu, Youki napisał:

Wykonaj czysty rozruch i sprawdź wtedy jak wygląda zużycie pamięci.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929135/how-to-perform-a-clean-boot-in-windows

Na czystym rozruchu użyty RAM wynosił 1.5GB (18-20%). Czy to norma? Czy masz jakieś propozycje co zrobić dalej, jeżeli po powrocie do standardowego rozruchu znów jest nieciekawie?

Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, WINDOWS20005 napisał:

a czystym rozruchu użyty RAM wynosił 1.5GB (18-20%). Czy to norma?

Tak.

Jakie masz programy w autostarcie?

WINDOWS20005
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Youki napisał:

Tak.

Jakie masz programy w autostarcie?

tylko te

Screenshot 2017-01-24 21-53-32.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Zostaw tylko drugą pozycję i sprawdź czy przez kilka uruchomień będzie tak samo.

WINDOWS20005
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Youki napisał:

Zostaw tylko drugą pozycję i sprawdź czy przez kilka uruchomień będzie tak samo.

co masz na myśli przez "drugą pozycję"? W sensie z wyłączonymi?

Youki
komentarz
komentarz

Druga odznaczona, reszta wyłączona.

 

WINDOWS20005
komentarz
komentarz
Dnia 25.01.2017 o 23:46, Youki napisał:

Druga odznaczona, reszta wyłączona.

Zmieniła się trochę sytuacja. Otóż zaktualizowałem na windows 10 z nadzieją, że to coś pomoże, ale niestety jeszcze bardziej mi zmuliło kompa przez co musiałem zastosować opcję powrotu do stanu początkowego jaki oferuje właśnie win10. Oczywiście nic to nie zmieniło, ale raczej to nie jest wina działających w tle programów. Youki, sprawdź na załączonego screena, gdzie ewidentnie widać, że programy używają niecałe 1gb, a pisze, że w użyciu 5GB, skąd niby pobierana jest ta reszta?

 

Screenshot 2017-01-27 00-35-19.jpg

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż listę procesów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.