x-kom hosting

Przejściówka z VGA

matinal19973
utworzono
utworzono

Mam monitor z tylko i wyłącznie wyjściem VGA, a moja nowa karta ma wyjścia: DVI-D i HDMI. Pytanie jest następujące: wystarczy mi przejściówka z VGA na DVI-D za 50zł, czy muszę kupić adapter/konwerter VGA-HDMI ? 

Youki
komentarz
komentarz

Aktywny adapter HDMI-VGA

MD13
komentarz
komentarz

Ja kiedyś jak składałem kompa komuś dostałem kartę grafiki i ona miała od razu na wyposażeniu zwykłą przejściówkę vga na DVI . Wsio chodziło na starym monitorze.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Youki
komentarz
komentarz

Może być tańszy, bez audio.

Arekt
komentarz
komentarz

Ja miałem monitor tylko z vga testowalem z 6 takich adapterow i zaden nie działal dopiero kolega przeczytal ze trzeba kupic konwerter za 150zl ale wtedy  będę mial tylko rozdzialke 1280x720 ale rob co chcesz https://encrypted-tbn3.gstatic.com/shopping?q=tbn:ANd9GcSVvn2I0H2keREVF_3NoqlpGuKmv44t-_TMXAP39-aCfPR8ofaMY_Zwllmg3CBXFsstITP__qE&usqp=CAE no chyba ze masz w karcie dvi i jeżeli masz dvi d to musisz kupic to co powyzej wkleiłem

Arekt
komentarz
komentarz

Może kupic Ale zadziała mu tylko ten za 150 :)

bemol911
komentarz
komentarz
13 minut temu, Arekt napisał:

Ale zadziała mu tylko ten za 150 :)

 

Guzik prawda ;) sam używam tych adapterów, na tym forum już dziesiątki osób je kupiło i większość nie miała problemów. 

Arekt
komentarz
komentarz

Działało ponieważ starsze karty maja wejscie dvi czyi wejscie analogowe i cyfrowe karty serii gtx 10 maja wejscia tylko dvi d czyli cyfrowe bez analogowego a przejściówki za 15zl nie zadziałaja tylko to co wysłałem ale co ja tam wiem przeciez tylko mialem ten problem i kolega po studiach informatycznych mi to powiedzial ale ok doradzajcie koledze niech kupi 15 takich przejsciowej i niech straci hajs

bemol911
komentarz
komentarz
5 minut temu, Arekt napisał:

Działało ponieważ starsze karty maja wejscie dvi czyi wejscie analogowe i cyfrowe

 

Zgadza się, to złącze nazywa się DVI-I. W jego wypadku wystarczy przejściówka DVI-VGA, na przykład taka.

 

535da8666ce77627.jpg

 

7 minut temu, Arekt napisał:

karty serii gtx 10 maja wejscia tylko dvi d czyli cyfrowe bez analogowego a przejściówki za 15zl nie zadziałaja tylko to co wysłałem ale co ja tam wiem przeciez tylko mialem ten problem 

 

Adapter podany przeze mnie konwertuje cyfrowy sygnał HDMI do sygnału analogowego VGA.

 

10 minut temu, Arekt napisał:

i kolega po studiach informatycznych mi to powiedzial ale ok doradzajcie koledze niech kupi 15 takich przejsciowej i niech straci hajs

 

Wow masz kolegę po studiach informatycznych, tak się składa że też właśnie kończę informatykę i nie jest to dla mnie żaden autorytet. 

Arekt
komentarz
komentarz (edytowane)

No dobra niech wam będzie polecajcie mu adaptery za 15 zl niech tylko kasę traci

I jeszcze cos jeżeli starsze karty maja wejście dvi i czyli ze moga odbierac sygnali analogowe nawet przez hdmi jak sie ma przejściówke a kart gtx 10 maja wejscie tylko dvi d czyli nie ma zadnego wejscia analogowego tak jak jest w starszych kartach dlatego adapter za 15zl nie przejdzie ale co ja tam wiem przecież testowałem tylko 6 takich adapterow od 15 do 50zl i zaden nie działał

  • 3 miesiące później...
Traperro
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Dnia ‎26‎.‎01‎.‎2017 o 14:32, Arekt napisał:

Działało ponieważ starsze karty maja wejscie dvi czyi wejscie analogowe i cyfrowe karty serii gtx 10 maja wejscia tylko dvi d czyli cyfrowe bez analogowego a przejściówki za 15zl nie zadziałaja tylko to co wysłałem ale co ja tam wiem przeciez tylko mialem ten problem i kolega po studiach informatycznych mi to powiedzial ale ok doradzajcie koledze niech kupi 15 takich przejsciowej i niech straci hajs

 

 

Jakie znaczenie ma wtyczka dvi-i czy dvi-d skoro mowa o zupełnie innej. Poza tym, HDMI to i tak przesył cyfrowy... Nie trzeba być informatykiem, wystarczy odrobina logiki.

Walus002
komentarz
komentarz
Dnia 1/26/2017 o 14:44, bemol911 napisał:

 

Zgadza się, to złącze nazywa się DVI-I. W jego wypadku wystarczy przejściówka DVI-VGA, na przykład taka.

 

535da8666ce77627.jpg

Ja też posiadam takie coś przy swoim gtx 970 i działa w rozdzielczości FullHD.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.