x-kom hosting

DDR 3 dołożyć ?

awe
utworzono
utworzono

Witam, chciałem trochę usprawnić mój komputer: 

Phenom II x4 840 3.2 Ghz

Geforce 550Ti 

Asus m4n68t-m le v2

4GB DDR 3 

HDD 1 TB

Pytanie czy warto w ogóle dorzucić 2-4 GB ? Komputer chodzi w miarę ok, ale jakby czegoś mu brakowało zastanawiam się czy dokupienie pamięci ram ma tu sens i odczuję lepszą prace sprzętu, ewentalnie myślałem o dysku SSD. Ogólnie co byście doradzili w sprawach "tuningu" na takich podzespołach ;)

Youki
komentarz
komentarz

A do czego wykorzystujesz PC, codzienny, zwykły użytek czy?

  • Dobra wypowiedź 1
awe
komentarz
komentarz

ogólnie przeglądanie internetu w przegladarce chrome + gry starsze mniej wymagajace gry online czasami gram w gry takie do 2012 niektory z 2013 roku w które dość płynnie idzie jeszcze pograć jak np Batman Origins, PES 2017 

Youki
komentarz
komentarz

Możesz dołożyć do obecnej kostki drugą, a nad SSD warto się zastanowić. Komfort codziennego użytku jest nieporówynwalny.

  • Dobra wypowiedź 1
awe
komentarz
komentarz

Właśnie o ten komfort mi chodzi w takim razie rozglądam się w pierwszej kolejnosci za dyskiem, a potem pomyśle o pamieci RAM, dzieki ;)

Youki
komentarz
komentarz

To podaj od razu ile masz do wydania na dysk.

  • Dobra wypowiedź 1
awe
komentarz
komentarz

Myślałem o 200 zł ale widzę, że to trochę mało, ogólnie chciałbym mieć ten dysk dla win7, programów i może jakiś gier, ale to raczej tych online a u mnie to małe gry , a reszta na starym dysku 1 TB z którego i tak wykorzystuje około połowę. Tak więc nie zależy mi aż tak na wielkości co na jakości dysku jednocześnie przez ograniczony budżet jednak w coś z w miarę taniego.

Youki
komentarz
komentarz

Za te 239 zł szukaj Transcend SSD 370 128 GB albo A-DATA SP920 128 GB

  • Dobra wypowiedź 1
awe
komentarz
komentarz (edytowane)

A który z tej dwójki bardziej polecasz ? Widzę A DATA ma szybszy zapis/odczyt ewentualnie cos jeszcze do 300 zl polecisz 

 

EDIT: na jednej stronie predkość zapsiu i odczytu różniła się 30/20 mb ale na 10 innych jest to 10/10 mb także chyba skusze się na tego  Transcend SSD 370 tylo, że w sklepie stacjonarnym jest dostępny model  Transcend SSD 370 S i zastanawiam się czy to jakaś różnica ?

Edytowane przez awe
Youki
komentarz
komentarz

Bez większego znaczenia.

Wartościami podawanymi przez producentów nie należy się sugerować, to są wartości maksymalne uzyskiwane w idealnych, laboratoryjnych warunkach.

S był w innej obudowie.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.