x-kom hosting

Płyta nie widzi całości ramu.

KuklaPL
utworzono
utworzono

Witam! Zakupiłem ram kingstona z serii KFJ w konfiguracji 2x2 jak wskazywał producent (płyta Asus P5VD2-MX) i w tym problem, że całe 4gb nie jest widoczne. Gdy wsadzę jedną kość 2gb w biosie widać całe 2048 MB i jest ono "usable", gdy wsadzę dwie, widoczne jest 4092 MB przy czym Usable jest już tylko 3007, dodatkowo zauważyłem, że bios twierdzi, iż te pamięci pracują z taktowaniem 266, kiedy powinny mieć 533, tak też jest ustawione w sekcji DRAM Frequency.

 

Jak to naprawić, żeby usable było całe 4gb? ;x

cinomatic
komentarz
komentarz

Pokaż podczyt z CPU-Z jak to wygląda na SPD dla kazdego slotu

 

Resetowałeś bios przez wyciągnięcie bateryjki/

Jezeli nie to również to zrób

KuklaPL
komentarz
komentarz

Resetowałem bios jego aktualizacją (o ile się zresetował) i przywracałem go do ust. fabrycznych, aczkolwiek spróbuję i wrzucę zaraz te odczyty

Krzt6rR.pnguBAnaRj.png

Systemem się nie sugerujcie, bo wina leży poza nim

@cinomatic

Youki
komentarz
komentarz

System w wersji 64 bitowej?

KuklaPL
komentarz
komentarz

Powtarzam, że problem jest gdzieś w biosie, aczkolwiek jeżeli to ważne to zainstalowałem właśnie W7 Home x64 i nic się nie zmieniło.

cinomatic
komentarz
komentarz

Pamięć taktuje jako 533 

Używasz zintegrowaną grafikę?

 

Ja bym mimo wszystko zresetował ten bios

KuklaPL
komentarz
komentarz

Uzywam dedykowanej od palita - 9600 512 MB DDR2

 

bios resetowałem, nie pomogło (wyjąłem baterię na 5 min)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.