x-kom hosting

Problem z obrazem. karta graficzna?

FuckTheSystem
utworzono
utworzono

Witam od jakiegoś czasu mam problem z poprawnym wyświetlaniem grafiki.

Asrock z170 k4

i5-6600k - 4,5ghz

corsair dominator 2666 4x4

cooler master 450W

gtx 980ti Asus strix - nie podkręcana

 

Temperatury na karcie to 60-70 stopni a na procku 55-65

Problemów nie było od długiego czasu a nagle raz za czas ekran robi się niebieski bądź żółty, restart komputera w niczym nie pomaga, jedyna rzecz jaką mogę zrobić to wyłączyć wtyczke od listwy i włączyć ją na nowo wtedy wraca obraz do normalności, bo tak to utrzymuję się cały czas zły obraz. Nie dzieje się to zbyt często ale wystarczająco jakos raz na 3-4 dni użytkując komputer może 2 godziny dziennie.

Teraz pytanie czy to grafika czy coś innego? jeżeli grafika to chciałbym ją oddac na gwarancje ale co w przypadku kiedy akurat u nich będzie działać sprawnie w momencie testowania?

dodaje screen w momencie problemu.

 

 

 

 

 

WP_20170122_13_59_03_Rich_LI.jpg

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

.

 

Youki
komentarz
komentarz

Na domyślnych wartościach CPU tak samo?

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Przyznam ze nie próbowałem ale procesor działa stabilnie nie było problemów około 3 miesiące wszystko gra, procek daje rade na 4.7 ale zbilem go do 4.5. Jedyne podejrzenia mogę mieć w zasilaczu ale tak jak mówie również działało to spory czas bez problemu, nic nie było zmieniane.

Youki
komentarz
komentarz

Profilaktycznie sprawdzić nie zaszkodzi.

 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Zrobię jak mówisz, ale sporo wskazuje na to ze to coś z kartą się dzieję tylko jak oddać to na gwarancje skoro nie wiadomo czy to wykryją. zrzucam procek do 3.5 jeżeli to nie pomoże, wróce do tematu, dzięki.

Youki
komentarz
komentarz

Jak tak samo to obniż taktowanie rdzenia i pamięci na rdzeniu oraz wgraj na nowo inną wersję sterownika i sprawdź czy tak samo

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Sterowniki okej, jeżeli karta działałaby na niższych ustawieniach zegarów to wtedy i tak podlega gwarancji skoro nie daje rady utrzymać fabrycznych?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, możesz reklamować.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.