x-kom hosting

Nowa, używana karta. Komputer nie włącza się

maateoo18
utworzono
utworzono (edytowane)

Zmieniłem ostatnio kartę graficzną z HD7770 na R9 280X. Po włożeniu nowej karty nie uruchamia się komputer. Nic się nie bootuje nawet, diodia HDD nie miga. Komputer w ogóle nie wstaje.

Mój obecny zestaw to:

i5 3550 + Fera 2

8 GB RAM 1600 MHz CL9

Radeon 7770 Gigabyte fabryczne OC

Zalman Z11 z Zalman ZM-500GS

SSD+HDD

Xonar DX

Zastanawiam się, czy zasilacz przypadkiem nie dał ciała, bo nowa karta posiada zasilenie 6 pin i 8 pin. u mnie zasilacz ma 6 pin i 6pin+2pin pin na jedej wiązce. Do karty dostałem 2 przejściówki - 2x molex na 6pin i 2x molex na 8 pin. Próbowałem już wszystkich kombinacji ale efekt zawsze ten sam. I tutaj się zastanawiam czy po prostu zasilacz nie ma za słabej linii bo wszystkie molexy posiadam na jedej wiązce, i 6 i 8 pin tez na jednej wiązce. Dodam, że obecnie wiązka molexów jest wolna i nie zasila absolutnie nic. Czy to możliwe, że 2 molexy (z tej samel linii dodam) dają za mało mocy na gniazdo 6 pinowe? 
Nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym komputerze. Wszyscy dookoła maja laptopy, albo stare PC z jeszcze słabszymi zasilaczami. Czy możliwe, że źle kartę zasiliłem? Czy obstawiacie, że trefny egzemplarz, bo kupiona była używana? 

Edytowane przez maateoo18

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)
Quote

u mnie zasilacz ma 6 pin i 6pin+2pin pin na jedej wiązce.

 

Spróbuj tak, a nie baw się z przejściówkami. Skoro zasilacz ma takie kable, to znaczy, że ich należy używać. Jak tak nie działa, to problem leży gdzie indziej. Zasilacz teoretycznie ma dostateczną moc, ale może być wadliwy, mogą być też inne problemy, np. coś nie docisnąłeś.

 

Przejściówki z moleksów są niebezpieczne, zwłaszcza przy tak prądożernych kartach jak 280x.

Edytowane przez rafalluz
maateoo18
komentarz
komentarz

Właśnie tak robiłem. Jak nie działało to zacząłem kombinować z przejściówkami. Wszystko sprawdzałem po kilka razy. Efekt zawsze ten sam. Po wyjęciu karty i uruchomieniu na zintegrowanej wszystko działa. Po włożeniu starej też. Chyba będę zmuszony ją zwrócić. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.