x-kom hosting

Help! Czarny ekran po podłączeniu hdmi pod kartę graficzną

Stasiu
utworzono
utworzono

Siema. Wczoraj wieczorem skończyłem składać komputer. Zainstalowałem sterowniki (przez przypadek ze zintegrowanej karty graficznej też) i postanowiłem zostawić go na noc włączonego by pobrać pare gier z neta. rano o 8 wstaje i zrestartowałem pcta... podpięty kablem hdmi pod kartę graficzną niby działa bo wszystko się świeci, wiatraki działają ale jest tylko czarny ekran. Dodam że podłączyłem kartę wyjściem z zasilacza takim jaki ma karta, ale ten kabel jest 6+2 pci-e i nie zgadały się wejścia, myślałem że to jakiś błąd bo wyraźnie pisze w specyfikacji PCI-e 6+2 pin. Czytałem o tym wiele na forach itd. Czy problem jest w karcie graficznej ? Podłączając pod zintegrowaną grafikę (ale muszę wyjąć kartę graficzną, bo inaczej nadal czarny ekran) wszystko działa. Zasilacz to EVGA 750w g2 (w przyszłości zamierzam dokupić drugą kartę graficzną). Restartowałem biosa (tzn przekładałem tą wtyczkę na pin obok, odczepiłem baterię na 40 min, robiłem nawet format pc i instalowałem od nowa windowsa, w  biosie trochę pogrzebałem i chyba jest wszystko ok). Niestety nie mam opcji, by dać komuś sprawdzić czy ta karta działa :/. Zamierzam kupić przejściówkę 2x molex > Pci-e 8 pin. Teraz pytanie: Czy karta ma za mało dostarczanej mocy z uwagi na inne ułożenie pinów, czy raczej już jest spalona ? Wszystko jest nowe, i nie ma opcji żeby było za mało mocy, karta działała całą noc, nadal się świeci znaczek MSI i wiatraki się kręcą. Da rade jakoś pomóc ? 

Youki
komentarz
komentarz
10 godzin temu, Stasiu napisał:

jaki ma karta, ale ten kabel jest 6+2 pci-e i nie zgadały się wejścia, myślałem że to jakiś błąd bo wyraźnie pisze w specyfikacji PCI-e 6+2 pin

Pokaż jak to wygląda, co to za model GPU tak w ogóle?

Stasiu
komentarz
komentarz

To jest karta Msi radeon rx 480 wejście to pci express 8 pin. W zasilaczu nie zgadzają się te piny +2 ponieważ tam są dwa trapezy że tak powiem, a powinien być kwadrat i trapez

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.