x-kom hosting

Ulepszać, czy kupować nowy? Ile to wyniesie? Ile jest wart obecny? Trochę ogólnie.

matreusz21
utworzono
utworzono (edytowane)

Wybaczcie, za taki ogólny temat, ale póki co jestem mało sprecyzowany, dopiero się powoli przymierzam do większych zmian komputerowych. 

 

Moje wymagania do komputera są takie, aby dało się na nim płynnie (stałe 30 fps chociaż) pograć w jakieś najnowsze gierki na średnich ustawieniach graficznych.

 

No więc mój komputer na ten moment:

Procesor AMD Phenom(tm) II X4 955 Processor 3.20 GHz

8 GB ram

Grafika AMD Radeon HD 6700 Series

Płyta ASUSTeK M4A88T-M

Zasilacz Corsair VS450

 

Nie jestem pewien, czy opłacałoby się ulepszać, z uwagi na to, że aby spełnić moje wymagania, trzeba by chyba dużo zmienić. Więc spytam od razu, czy ktoś może tak mniej więcej ocenić ile taki komputer jest wart, jakbym chciał kupić nowy a ten sprzedać?

 
Co do nowego. Czytałem, że zawsze bardziej opłaca się składać, jednak może są jakieś sprawdzone strony, gdzie opłaca się kupić już gotowy komputer? (tak, jestem leniwy) Jak tak to jakie i jaki komputer by odpowiadał moim wymaganiom? A jeśli jednak składać, to gdzie szukać części i jakie by mi odpowiadały :)? (tak, laik w składaniu komputerów)

 

Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc

 

Edytowane przez matreusz21

Youki
komentarz
komentarz

A w jakiej grasz rozdzielczości?

  • Dobra wypowiedź 1
matreusz21
komentarz
komentarz
7 minut temu, Youki napisał:

A w jakiej grasz rozdzielczości?

1920x1080

Youki
komentarz
komentarz

Można to modernizować po kosztach, zostawiając obudowę, dysk jeśli sprawny i na złącze SATA, obudowę, zasilacz oraz RAM, kwestia czy interesuję Cię używany procesor?

  • Dobra wypowiedź 1
matreusz21
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, Youki napisał:

Można to modernizować po kosztach, zostawiając obudowę, dysk jeśli sprawny i na złącze SATA, obudowę, zasilacz oraz RAM, kwestia czy interesuję Cię używany procesor?

Myślę, że nie było by z tym problemu. W końcu z tego co słyszałem, używane części do komputera nie są jakieś gorsze od tych nowych. Może ktoś podać swoją opinie w tej sprawie? 

 

Co do dysków, mam podane dwa w menedżerze urządzeń, więc napisze oba.

ST500DM002-1BD142 ATA Device i WDC WD5000AAKX-60U6AA0 ATA Device

 

A z tym złączem SATA może ktoś bardziej wyjaśnić? Niezbyt się znam.

Edytowane przez matreusz21
Youki
komentarz
komentarz

Te dyski są na złącze SATA, mogą zostać i nie będzie problemów z podłączeniem.

 

http://allegro.pl/i5-4460-i6690781238.html za 650 zł

Do tego możesz dokupić nową płytę pokroju AsRock B85M Pro3 oraz kartę, albo nowego GTX 1050 Ti 4 GB, albo używanego GTX 970 4 GB na gwarancji.

  • Dobra wypowiedź 1
matreusz21
komentarz
komentarz (edytowane)
4 godziny temu, Youki napisał:

Te dyski są na złącze SATA, mogą zostać i nie będzie problemów z podłączeniem.

 

http://allegro.pl/i5-4460-i6690781238.html za 650 zł

Do tego możesz dokupić nową płytę pokroju AsRock B85M Pro3 oraz kartę, albo nowego GTX 1050 Ti 4 GB, albo używanego GTX 970 4 GB na gwarancji.

Ta płyta aż taka różnica w stosunku do mojej? Bo z tego co patrzyłem, to cenowa niewielka (Choć tą moją od asusa ciężko gdzieś znaleźć w ogóle). Ta podana przez Ciebie na pewno będzie wystarczająca do tak dobrej karty i procka? 

Mógłbyś krótko powiedzieć coś o tych sprzętach? Do czego będę zdolny na kompie z zestawem który podałeś? Mniej więcej te wymagania które napisałem?

Edytowane przez matreusz21
Youki
komentarz
komentarz
12 godzin temu, matreusz21 napisał:

Ta podana przez Ciebie na pewno będzie wystarczająca do tak dobrej karty i procka? 

Tak, będzie kompatybilna i w zupełności pod względem funkcjonalności wystarcza. Tego I5 i tak nie podkręcisz.

Tak, pograsz sensownie w najnowsze gry.

  • Dobra wypowiedź 1
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.