x-kom hosting

[4400] Ocena złożonego komputera do gier

ZeoXx
utworzono
utworzono

Witam, planuje kupić komputer składany od zera. Będzie on używany do gier, w sporej części tych nowszych, oraz oglądania filmów na internecie, itd. Z pewną pomocą złożyłem taki oto zestaw: http://www.morele.net/inventory/info/eqKtlA/ i chciałbym się spytać czy jest to zestaw warty uwagi i przede wszystkim dobry. Chciałbym również wiedzieć czy za tę cenę jest on opłacalny czy może przepłacam oraz czy wszystkie wejścia do siebie pasują. Za wszystkie uwagi i porady dziękuję ;) 

 

Youki
komentarz
komentarz

Zdecydowanie jest co zmieniać, taniej można kupić wydajniejszego I5 7500.

 

Intel I5 7500
AsRock H110M-HDS

SilentiumPC Regnum RG2

SPC Vero L1 500W

Crucial 8 GB 2133 MHz CL15

GoodRAM Iridium PRO 240 GB

WD Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

Gigabyte GTX 1060 6 GB WF2

LG GH24NSD1

Samsung S24F350FHUX

Razem 4278 zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem, w zupełności wystarczającą płytą główną z możliwością podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu obudowy oraz 8 GB RAM z możliwością rozbudowy. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane oraz znacznie szybszy, na trwalszych kościach MLC dysk SSD z 5 letnią gwarancją. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory oraz piwnicę. Zasilacz  posiada okablowanie w oplocie, wystarczy z zapasem. Wydajny układ graficzny z pół-pasywnym systemem chłodzenia.

Złożenie zestawu jest za darmo.  Do tego dopisz by BIOS został zaaktualizowany

ZeoXx
komentarz
komentarz

Witam i powracam z tym zestawem: http://www.morele.net/inventory/info/A6ya3u/

Zanim ktoś zapyta dlaczego składam na morele zamiast taniej na esc.pl od razu mówię, że z esc.pl miałem pewne nieprzyjemności, dlatego wolę zamówić z morele.net.
Zmniejszyłem dysk SSD z 240GB na 120GB żeby zejść z ceny, a 240GB i tak nie będzie mi potrzebne.

Dodatkowo zmieniłem zasilacz na Antec, ponieważ czytałem, że jest on o wiele lepszy niż zasilacz od SilenitumPC, który podobno jest słaby.

Obudowę również zmieniłem, ponieważ Regnum RG2 na morele.net nie jest dostępna 

Youki
komentarz
komentarz

SP550 to wolny syf na pamięciach TLC, jak 120 GB to za te 239 zł ADATA SP920 albo Transcend SSD 370 128 GB

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.