x-kom hosting

Monitor do CS:GO 144 Hz

Ravenek
utworzono
utworzono

Mam na oku 3 monitory 144 Hz głównie CS:GO, sporadycznie do oglądania filmów i przeglądania internetu.
Proszę o poradę który wybrać i dlaczego.

 

AOC G2460FQ 144Hz Gaming: https://www.morele.net/monitor-aoc-g2460fq-144hz-gaming-650859
Monitor LG 24GM77-B: https://www.morele.net/monitor-lg-24gm77-b-667851/
BenQ ZOWIE XL2411 e-Sport: https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2411-e-sport-974362/

 

W wyborze sugerować się tym który posiada Display Port a który tylko DVI? 
Czy pod FullHD i 144Hz jest obojętne które z tych wejść ma monitor do obsługi 144Hz? Czy Display Port jest lepsze, może trwalsze?
Pytam ponieważ za 2 lata zmieniam kartę i nie chce żeby się okazało że DVI już nie będzie montowane albo że jest gorsze od Display Port.

Youki
komentarz
komentarz

BenQ odpada, za drogi a ma gorsze pokrycie barw od LG czy AOC'a.

Z DVI nie powinno być problemów.

Ravenek
komentarz
komentarz

Czyli nie sugerować się tym że któryś nie ma Display Port? 

Czy DVI jest od Display Port w jakimś stopniu gorsze do full HD i 144 Hz albo bardziej podatne na uszkodzenia lub zniknie z kart za powiedzmy 5 lat ? 

Youki
komentarz
komentarz

DP to nowsza i lepsza wersja, ale DVI-D też jest wspierane.

Raczej nie, ale to tylko domysły, spekulacje. 

  • Dobra wypowiedź 1
Ravenek
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko ze na forach i z aoc widziałem problemy i z lg.  A BenQ i to dokładnie tego modelu używa praktycznie cała topowa scena CS GO i to chyba też o czymś świadczy ,  trudny wybór . 

Edit

Ale z drugiej strony DP jest bardziej przyszłościowe,  mi też nie potrzebny pivot ani inne bajery w monitorze,  ma stać i robić swoje.  

Więc mówisz że ten aoc jest ok?  On odtwarza 144 Hz przez DP? 

Edytowane przez Ravenek
Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Ravenek napisał:

cała topowa scena CS GO

Jak Zowie jest sponsorem to dziwne by takie monitory nie były postawione :E

Tak, 144 Hz przez DP uzyskasz.

Youki
komentarz
komentarz

No to weź LG 24GMM za te 1099 zł i masz spokój

Ravenek
komentarz
komentarz (edytowane)

No pytałem znajomego i ten AOC wolę omijać. 

Co do LG też trochę ludzi miało problemy. 

 

BenQ mi zostaje,  co o nim myślisz ogólnie?  Czy to matryca 144 Hz czy tylko coś w stylu softu do 144 hz jak na AOC? 

Edytowane przez Ravenek
FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Heh, Tego LG odradzam głownie ze względu na wewnętrzny zasilacz który jakoś dziwnie działa bo monitor strzela jakby coś się w nim rozpadało ;D jak się go wylaczy to nawet 2 godziny potrafi wydawac odgłosy :P po zatym ciekawostka ze on nie ma 144hz tylko 120 z mozliwościa turbo do 240 które oczywiście w zasadzie chyba nic nie daje działa jak bezsensowny dopalacz. Kup lepiej tego AOC.

Ravenek
komentarz
komentarz (edytowane)

Co forum to inna opinia,  kurde jakoś mi się nie chce wierzyć że ma tylko 120. 

 

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź na twoją tezę:

 

 LG  ma pełne 144hz, a dla turbo jest dostępne 120hz i wtedy amsz tak jak by 240, ale to tylko załącza się stroboskopowe podświetlanie chyba - mniejszy ghosting jest. A zasilacz jest wewnętrzny i typ może trafił felerną sztukę. Ogólnie to LG/AOC/iiyama/benq mają dokładnie tę samą matrycę, tylko inną elektronikę, ale i tak z nich najlepiej LG wypada. 

Edytowane przez Ravenek
Ravenek
komentarz
komentarz

Kupiłem już ten monitor LG, podłączyłem przez DVI D i ustawiłem we właściwosciach na pulpicie 144 hz, to tyle? czy trzeba coś z płyty instalowac?

Youki
komentarz
komentarz

Tyle.

Ravenek
komentarz
komentarz

Powiem tak, jest różnica w 144 Hz a 60 Hz, ale nie aż tak duża by się przenosic z matrycy IPS. 
W dodatku wkurwiaja mnie te wszystkie duperele typu pivot itd, wszystko się chwieje, dla mnie monitor ma mieć stopkę, złącze DP, regulacje kąta widzenia i tyle. 

Monitor oddałem bo moim zdaniem strata kasy, poczekam parę lat jak monitory IPS 144 Hz stanieja, bo dla samych 144 Hz pod CS na matrycę TN nie warto się przenosic. 

Do zamknięcia, dzięki za rady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.